Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

FKTK vēršas tiesā par AS "TRASTA KOMERCBANKA" likvidācijas sākšanu

| Drukāt

Rīga, 04.03.2016.

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

FKTK vēršas tiesā par AS "TRASTA KOMERCBANKA" likvidācijas sākšanu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šodien ir vērsusies tiesā ar pieteikumu par AS "TRASTA KOMERCBANKA" likvidācijas sākšanu.

Kredītiestāžu likums paredz, ka, ja bankai ir anulēta licence, tad FKTK ieceļ pilnvarnieku un iesniedz tiesā pieteikumu par konkrētās bankas likvidāciju un likvidatora iecelšanu, vienlaikus izvirzot likvidatora kandidatūru.

Civilprocesa likums nosaka, ka lēmumu par kredītiestādes likvidācijas lietas ierosināšanu vai par atteikšanos pieņemt pieteikumu tiesnesis pieņem ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc pieteikuma saņemšanas tiesā, bet, ja pieteikums atstāts bez virzības, — ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad novērsti tiesneša lēmumā norādītie trūkumi vai beidzies termiņš trūkumu novēršanai. Kredītiestādes likvidācijas lietu tiesa izskata septiņu dienu laikā no lietas ierosināšanas dienas.

Līdz likvidatora iecelšanai darbu turpina līdzšinējā AS "TRASTA KOMERCBANKA" valde.

Turpmākai informācijai:

Agnese Līcīte

FKTK Komunikācijas daļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67774808, 29467009, 

agnese.licite@fktk.lv