FKTK apstiprina Grozījumus kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvajos noteikumos

| Drukāt

Rīgā, 09.03.2017.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

FKTK apstiprina Grozījumus kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvajos noteikumos

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu apstiprināt Grozījumus kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvajos noteikumos.

Grozījumi noteikumos tika veikti, jo par vadošo iestādi maksātnespējas procesa administratoru sertificēšanas un uzraudzības nodrošināšanā ir kļuvusi Maksātnespējas administrācija, kuras rīcībā ir visa informācija par maksātnespējas procesa administratoriem. 

Līdz ar to bija nepieciešamas izmaiņas arī kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidātu atlases normatīvajos noteikumos, lai saskaņotu noteikumu regulējumu ar jaunajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā. Turpmāk FKTK sadarbosies ar Maksātnespējas administrāciju potenciālo kredītiestādes administratoru kandidātu saraksta sagatavošanas procesā. 

Tāpat noteikumos ir veikti atsevišķi redakcionāli precizējumi, lai tiesību normas piemērotājam nodrošinātu augstāku tiesisko skaidrību par to, ka turpmākā kandidātu atlases procesā piedalās visi profesionālo organizāciju un iestāžu ieteiktie kredītiestādes maksātnespējas procesa administratora un likvidatora amata kandidāti. 

Papildu informācijai:

Agnese Līcīte

FKTK Komunikācijas daļas 

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.:67774808; e-pasts: Agnese.Licite@fktk.lv

 

Vairāk par FKTK:

www.fktk.lv, www.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV