Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Iemaksu apmērs pensiju 3. līmeņa plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

| Drukāt

Rīga, 6.09.2017.

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

 

Iemaksu apmērs pensiju 3. līmeņa plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

 

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos sešos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

2017. gada pirmā pusgada laikā pensiju 3. līmeņa plānos tika iemaksāti 29.4 milj. eiro, t.i. par 14.4% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, t. sk. dalībnieku iemaksas pieauga par 16.3%, un darba devēju iemaksas par 5.1%. Jūnija beigās pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 398.4 milj. eiro, pusgada laikā pieaugot par 4.7%.

No pensiju plānu kapitāla gada sešos mēnešos tika izmaksāti 16.4 milj. eiro, t.i. par 1.6% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tostarp 98% tika izmaksāti saistībā ar pensijas vecuma iestāšanos.

Vidējais pensiju plānu ienesīgums 2017. gada 1.pusgadā bija 1.5%, un individuāliem plāniem tas bija robežās no -4.5% līdz +3.8%. ASV dolāra vērtības kritums pret eiro (pusgada laikā par gandrīz 8%) negatīvi ietekmēja to pensiju plānu darbības rezultātus, kuru ieguldījumu valūta ir ASV dolārs.

Jūnija beigās nedaudz vairāk kā pusi no pensiju plānu portfeļa veidoja ieguldījumu fondu apliecības, no kurām 45% fokusējās uz ieguldījumiem fiksēta ienākuma instrumentos un 48% uz ieguldījumiem akcijās vai to indeksos. Otrs lielākais īpatsvars kopējā portfelī bija ieguldījumiem parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (37%), no kuriem lielākā daļa jeb 71% bija valsts emitētie vai garantētie vērtspapīri. Noguldījumi un prasības uz pieprasījumu jūnija beigās veidoja 10.5% no kopējiem ieguldījumiem.

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs pusgada laikā samazinājās par 7.9 milj. eiro, jūnija beigās sasniedzot 101.1 milj. eiro, un arī šo ieguldījumu īpatsvars kopējā portfelī samazinājās no 28.5% līdz 25%.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojošos dalībnieku skaits pusgada laikā pieauga par 6.7 tūkstošiem jeb par 2.5% un jūnija beigās sasniedza 278 925, t.i. 28.5% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem1.

Ar privāto pensiju fondu pārskatu kopsavilkumu par 2017. gada 1. pusgadu iespējams iepazīties FKTK mājaslapas www.fktk.lv sadaļā "Statistika/ Pensiju fondi".

 1 Centrālās statistikas pārvaldes informācija – www.csb.lv.

 

Papildu informācijai:

Laima Auza

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja

Tālr.:67774860;

E-pasts: laima.auza@fktk.lv

Vairāk par FKTK:

 

www.fktk.lv, www.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV