Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

2017. gada 2. ceturksnī Latvijas kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību izsniegto kredītu atlikums turpināja pieaugt

| Drukāt

Rīga, 08.09.2017.

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

2017. gada 2. ceturksnī Latvijas kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību izsniegto kredītu atlikums turpināja pieaugt

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) ir sagatavojusi operatīvo informāciju par Latvijas kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību darbības rezultātiem 2017. gada 2. ceturksnī.

Krājaizdevu sabiedrību darbības galvenais virziens ir savu biedru kreditēšana. Biedriem izsniegto kredītu atlikums, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, palielinājās par 1 miljonu eiro jeb par 5.2% un jūnija beigās sasniedza 21.2 miljonus eiro. Pieaugumu galvenokārt nodrošināja patēriņa kredīti (+0.7 miljoni eiro) un kredīti mājokļa iegādei (+0.2 miljoni eiro).

2. ceturksnī krājaizdevu sabiedrību kopējais aktīvu apmērs turpināja izaugsmi (par 223 tūkstošiem eiro jeb 0.8%) un jūnija beigās sasniedza 27.8 miljonus eiro. Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību pašu kapitāla attiecība pret aktīvu un ārpusbilances posteņu kopsummu, t.i., kapitāla pietiekamība jūnija beigās bija 22.6% (noteiktā minimālā kapitāla pietiekamības prasība – 10%).

Lai arī lielākā daļa krājaizdevu sabiedrību (21) pārskata periodā strādāja ar peļņu, nopelnot 217 tūkstošus eiro, tomēr kopējā peļņa pirmajā pusgadā (204 tūkstoši eiro) bija gandrīz par trešdaļu mazāka nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Peļņas sarukumu galvenokārt ietekmēja kredītportfeļa kvalitātes pasliktināšanās (pieauga izdevumi uzkrājumiem nedrošiem parādiem, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu).

Ar kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību pārskatu kopsavilkumu par 2017. gada 2. ceturksni iespējams iepazīties Komisijas mājaslapā www.fktk.lv sadaļā Statistika/Krājaizdevu sabiedrības/ 

 

Turpmākai informācijai:

Agnese Līcīte

FKTK Komunikācijas daļas 

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67774808

E: Agnese.Licite@fktk.lv  

 

Vairāk par FKTK:

www.fktk.lv, Twitter.com/FKTK_LV