Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Par ASV Valsts kases departamenta paziņojumu par Latvijas komercbanku ABLV Bank

| Drukāt

13.02.2018.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem 

Par ASV Valsts kases departamenta paziņojumu par Latvijas komercbanku ABLV Bank 

Šopēcpusdien ASV Valsts kases departaments (FinCEN jeb Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija) ir publicējis paziņojumu, ka Latvijas komercbanka ABLV Bank AS rada bažas par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, un rosina tai piemērot 311. sadaļas īpašos pasākumus: https://www.fincen.gov/news/news-releases/fincen-names-ablv-bank-latvia-institution-primary-money-laundering-concern-and 

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) var apstiprināt, ka šāds ASV iestādes paziņojums šodien ir publicēts. FKTK ir veikusi attiecīgas uzraudzības darbības. 

FKTK vēlas uzsvērt, ka ABLV Bank turpina darbu un ir atbildīga par turpmāko risinājumu vadību, veicot attiecīgu saziņu un darbu ar paziņojuma autoriem. Banka ir tiesīga izteikt viedokli ASV pusei par šo paziņojumu 60 dienu laikā.

Bankai ir jāturpina iesāktais darbs un komunikācija ar klientiem, lai nodrošinātu tiem visu nepieciešamo informāciju un sniegtu nolīgtos pakalpojumus. Klientiem papildu informācijas saņemšanai ir jāvēršas ABLV Bankā.

FKTK iepazīstas ar šo paziņojumu pamatojošajiem dokumentiem, kā arī aktīvi sadarbojas ar Eiropas Centrālo Banku, kuras tiešajā uzraudzībā atrodas šī Latvijas komercbanka. 

 

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas daļa

Tālruņi: +371 67774807; + 371 67774808;

Mob.: +371 29476003; +371 29467009

e-pasts: agnese.licite@fktk.lv, ieva.upleja@fktk.lv