Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Pirmajā pusgadā pensiju sistēmas 3. līmenī iemaksāts par 9,9% vairāk nekā gadu iepriekš

| Drukāt

10.09.2018

 

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

 

Pirmajā pusgadā pensiju sistēmas 3. līmenī iemaksāts par 9,9% vairāk nekā gadu iepriekš

 

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta. 2018.gada pirmā pusgada laikā pensiju 3. līmeņa plānos tika iemaksāti 32.3 milj. eiro, t.i. par 9.9% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, t. sk. dalībnieku iemaksas pieauga par 9.6%, un darba devēju iemaksas par 11.7%. Jūnija beigās pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 448.3 milj. eiro, pusgada laikā pieaugot par 3.2%.

 

No pensiju plānu kapitāla gada sešos mēnešos tika izmaksāti 12.1 milj. eiro, t.i. par 26% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tostarp 94% tika izmaksāti saistībā ar pensijas vecuma iestāšanos.

 

Vidējais pensiju plānu ienesīgums 2018.gada 1.pusgadā bija -1.1%, un individuāliem plāniem tas bija robežās no -2.4% līdz +1%.

 

Jūnija beigās 54% no pensiju plānu portfeļa veidoja ieguldījumu fondu apliecības, no kurām 42% fokusējās uz ieguldījumiem fiksēta ienākuma instrumentos un 49% uz ieguldījumiem akcijās vai akciju fondos. Otrs lielākais īpatsvars kopējā portfelī bija ieguldījumiem parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (37%), no kuriem lielākā daļa jeb 67% bija valsts emitētie vai garantētie vērtspapīri. Noguldījumi un prasības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm jūnija beigās veidoja 7.3% no kopējiem ieguldījumiem.

 

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs pusgada laikā samazinājās par 781 tūkstošiem eiro, jūnija beigās sasniedzot 93.7 milj. eiro, un pārskata perioda beigās šo ieguldījumu īpatsvars kopējā portfelī veidoja 21%.

 

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojošos dalībnieku skaits pusgada laikā pieauga par 7.9 tūkstošiem jeb par 2.8% un jūnija beigās sasniedza 294 434, t.i. 29.9% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem .

 

Ar privāto pensiju fondu pārskatu kopsavilkumu par 2018. gada 1. pusgadu iespējams iepazīties FKTK mājaslapā:

http://www.fktk.lv/lv/statistika/pensiju-fondi/ceturksna-parskati.html  

 

Turpmākai informācijai:

Dace Jansone

FKTK Komunikācijas daļas 

Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: + 371 67774808; e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

 

Vairāk par FKTK: 

www.fktk.lvwww.klientuskola.lv,   Twitter.com/FKTK_LV