Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

FKTK piemēro 14 200 eiro soda naudu AS "Meridian Trade Bank" par auditēta gada pārskata neiesniegšanu un nepubliskošanu

| Drukāt

19.10.2018.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

FKTK piemēro 14 200 eiro soda naudu AS "Meridian Trade Bank" par auditēta gada pārskata neiesniegšanu un nepubliskošanu

 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 16.10.2018. ir pieņēmusi lēmumu par soda naudas piemērošanu 14 200 eiro apmērā AS "Meridian Trade Bank", jo banka līdz Kredītiestāžu likumā noteiktajam termiņam nav sagatavojusi un iesniegusi FKTK auditētu 2017. gada pārskatu, kā arī tas nav publiskots. Tādejādi pārkāptas Kredītiestāžu likumā noteiktā prasība, ka kredītiestādes pienākums ir sagatavot publiskos pārskatus, lai informētu sabiedrību par kredītiestādes darbību un finanšu rādītājiem.

 

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam kredītiestāde gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta ziņojumu iesniedz FKTK 10 dienu laikā pēc šā ziņojuma saņemšanas, bet ne vēlāk kā līdz pārskata gadam sekojošā gada 1. aprīlim, kā arī ne vēlāk kā līdz pārskata gadam sekojošā gada 1. aprīlim publisko šo pārskatu.  AS "Meridian Trade Bank" nav nodrošinājusi minēto normatīvo aktu prasību par pārskatu sagatavošanu un publiskošanu ievērošanu. 

 

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas daļa

tālr.: 67774807; 67774808

e-pasts: ieva.upleja@fktk.lv, dace.jansone@fktk.lv 

 

Vairāk par FKTK:

www.fktk.lv, www.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV