Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
FKTK kontrole un uzdevumi ABLV Bank AS pašlikvidācijas procesā

Šīs bankas pašlikvidācija ir papildināta ar būtiskiem kontroles elementiem, lai novērstu jebkādu nelegāli iegūtu līdzekļu apriti. Kāds ir FKTK izveidotais kontroles mehānisms un kā notiks tā izpilde un uzraudzība, vairāk lasiet šeit.

Noteikti darbības ierobežojumi AS „TRASTA KOMERCBANKA"

| Drukāt

Rīgā, 22.01.2016.

Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

Noteikti darbības ierobežojumi AS „TRASTA KOMERCBANKA"

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 22.01.2016. ir pieņēmusi lēmumu noteikt AS „TRASTA KOMERCBANKA” darbības ierobežojumus, aizliedzot veikt debeta operācijas jebkurā valūtā, tai skaitā ar internetbanku, bankomātiem un skaidrā naudā klientiem par summu, kas pārsniedz 100 000 eiro vienam noguldītājam. 

Bankai ir pienākums nodrošināt, ka klienti šo ierobežojumu laikā var brīvi rīkoties (pārskaitīt vai izņemt skaidrā naudā) ar summu līdz FKTK noteiktajam ierobežojumu apmēram – 100 000 eiro. 93% bankas klientu naudas līdzekļi bankā nepārsniedz šo limitu, un FKTK noteiktie ierobežojumi tos neietekmēs. Jāuzsver arī, ka šie ierobežojumi neattieksies uz naudas līdzekļiem, kas klientu kontos tiks ieskaitīti pēc FKTK lēmuma pieņemšanas dienas.

AS "TRASTA KOMERCBANKA" turpina darbu ikdienas režīmā, sniedz pakalpojumus un pilda saistības pret klientiem, ievērojot FKTK noteiktos ierobežojumus. 

Lēmumu par ierobežojumiem FKTK pieņēmusi, jo uzraudzības procesā netika panākts atbilstošs progress vairāku svarīgu bankas darbības jomu sakārtošanā (kapitāla palielināšana, bankas darbības attīstības stratēģijas un iekšējās kontroles sistēmas pilnveide). Tāpat tika ņemts vērā fakts, ka bankas lielākajiem akcionāriem ar būtisku līdzdalību – Igoram Buimisteram un Ivanam Fursinam FKTK jau ir izteikusi brīdinājumu par nespēju veikt Kredītiestāžu likumā akcionāriem ar būtisku līdzdalību noteikto pienākumu.

"Bankai bija dots laiks risināt konkrētos jautājumus, lai pilnveidotu savu darbību. Banka to nav spējusi izdarīt samērīgos termiņos, tāpēc uzraugs izmanto arī citus Kredītiestāžu likumā paredzētos instrumentus – šajā gadījumā noteikt bankai darbības ierobežojumus," norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Kristaps Zakulis. 

Ierobežojumi AS "TRASTA KOMERCBANKA" stājas spēkā ar lēmuma pieņemšanas dienu un ir spēkā līdz nākamajam FKTK lēmumam. Ierobežojumi attiecas arī uz AS "TRASTA KOMERCBANKA" filiāli Kiprā. 

Pašlaik banka turpina strādāt pie iepriekšminēto procesu sakārtošanas, tajā skaitā pie potenciālā investora piesaistes. Paralēli tam FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestāde izskatīs iespējas noregulējuma instrumentu piemērošanai, kā to paredz Eiropas Banku savienības vienotais noregulējuma mehānisms. 

Banka šo lēmumu var apstrīdēt FKTK vai pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad lēmums ir paziņots adresātam, taču pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

 

Papildu informācijai:

FKTK Komunikācijas daļa

Tālr: 67774807, 67774808, 67774860

Mob. t. 29476003

 

 

Kontakti

Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis: 6 7774800
Konsultatīvie telefoni ABLV Bank klientiem.
Fakss: 6 7225755
E-pasts: fktk@fktk.lv

Iepriekšēja pierakstīšanās pie sekretāres pa tālr. 67774801.

Par apmeklētāju un iesniegumu pieņemšanu

Datu aizsardzības jautājumiem E-pasts: datu.aizsardziba@fktk.lv

Trauksmes cēlēju ziņojumu iesniegšanai 

Tālrunis: 6 7774955

E-pasts: parkapumu.zinosana@fktk.lv 

Papildu informācija par trauksmes cēlēju ziņojumu iesniegšanu 

 

Twitter  YouTube  SlideShare

Jaunumi E-pastā

KNAB - Gods pār varu