Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Eiropas uzraudzības iestāžu apvienotā komiteja atgādina par patērētāju tiesību aizsardzības prasībām

| Drukāt

Eiropas uzraudzības iestāžu apvienotā komiteja atgādina par patērētāju tiesību aizsardzības prasībām

Eiropas uzraudzības iestāžu apvienotā komiteja (Eiropas Banku Iestāde (EBI), Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestāde (EAAPI) un Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestāde (EVTI)) atgādina ES bankām un apdrošināšanas sabiedrībām par viņu pienākumiem ievērot patērētāju tiesību aizsardzības prasības veicot savu produktu izvietošanu (tā saucamo "self-placement"), t.i. piedāvājot klientiem finanšu instrumentus, ko tās vai to grupu uzņēmumi ir emitējuši ar mērķi izpildīt prudenciālas prasības (par kapitāla pietiekamību, aktīvu kvalitāti utt.). Tas varētu būt, piemēram, pašu banku obligāciju, vai subordinēto obligāciju izplatīšana, grupas pārvaldīto ieguldījumu fondu, t.sk. slēgto fondu, izplatīšana, saistītas kompānijas apdrošināšanas produktu un pensiju plāna izplatīšana utt.

Eiropas uzraudzības iestādes vērsušas uzmanību, ka izplātot savus produktus, pirmkārt jāņem vērā klienta, nevis pašas iestādes vai grupas intereses, lai netiktu pārkāptas patērētāju tiesību aizsardzības prasības. Vairāk par to – EBI, EVTI un EAAPI paziņojumos:

http://www.eba.europa.eu/-/the-joint-committee-of-the-esas-reminds-financial-institutions-of-their-responsibilities-when-placing-their-own-financial-products-with-consumers

http://www.esma.europa.eu/news/Joint-Committee-ESAs-reminds-financial-institutions-their-responsibilities-when-placing-their-o?t=326&o=home

https://eiopa.europa.eu/fileadmin/tx_dam/files/pressreleases/2014-07-31_Joint_Committee_note_on_self_placement.pdf