Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

EVTI brīdina par riskiem, kas saistīti ar jaunu ieguldījumu instrumentu kategoriju - ar nosacījumiem konvertējamiem instrumentiem (CoCos)

| Drukāt

EVTI brīdina par riskiem, kas saistīti ar jaunu ieguldījumu instrumentu kategoriju - ar nosacījumiem konvertējamiem instrumentiem (CoCos)

Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestāde (EVTI) nākusi klajā ar paziņojumu, lai investoriem paskaidrotu riskus, kas saistīti ar jaunu obligāciju kategoriju, jeb tā saucamiem ar nosacījumiem konvertējamiem instrumentiem (contingent convertibles instruments (CoCos)), kurus emitē kredītiestādes, lai piesaistītu līdzekļus un izpildītu jaunās kapitāla prasības.

Ņemot vērā, ka šis produkts ir jauns un obligāciju emisijas nosacījumi varētu būt ļoti atšķirīgi, paredzot dažādas iebūvētas opcijas, t.sk. varbūtību, ka obligācija var tikt konvertēta akcijās, vai ka obligāciju īpašnieki var ciest zaudējumus no emitenta neveiksmīgas darbības vēl pirms emitenta akcionāriem, EVTI vērš investoru uzmanību, ka CoCos piemīt specifiski riski, kurus investoriem būtu jāņem vērā pirms  ieguldīt minētajos instrumentos.

Papildu informācija un brīdinājums par riskiem EVTI paziņojumā: http://www.esma.europa.eu/system/files/2014-944_statement_on_potential_risks_associated_with_investing_in_contingent_convertible_instruments.pdf