Aicinām uz tiešsaistes diskusiju “ESG: modes lieta vai nepieciešamība?”

28.05.2021
  • Sadaļa:
11. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 12.30 tiešsaistē notiks diskusija "ESG: modes lieta vai nepieciešamība?", kas būs jau trešais pasākums diskusiju ciklā par dažādiem aktuāliem korporatīvas pārvaldības aspektiem.

Uzņēmumu ilgtspējai veltītajā diskusijā kopā ar pieredzējušiem uzņēmējiem un korporatīvās pārvaldības ekspertiem runāsim par vides, sociālo un pārvaldības (ESG) jautājumu nozīmi uzņēmumu izaugsmē, izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmumi saskaras, ieviešot ilgtspējas principus, kā arī korporatīvās pārvaldības lomu ESG mērķu sasniegšanā un nostiprināšanā.

Diskusijas ievadā zvērinātu advokātu biroja COBALT partneris un Tieslietu ministrijas Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes loceklis Gatis Flinters skaidros, kā jaunais Korporatīvās pārvaldības kodekss var palīdzēt sasniegt ESG mērķus. Pēc tam sekojošajā paneļdiskusijā par korporatīvās pārvaldības lomu uzņēmuma ilgtspējas veicināšanā diskutēs SCHWENK Latvija valdes locekle, vides un juridiskā direktore Evita Goša, Kuehne + Nagel Latvija valdes priekšsēdētājs Kārlis Soika, neatkarīgais padomes loceklis Rīgas Satiksme, Rīgas namu pārvaldnieks Ainārs Ozols un SG Capital valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs. Paneļdiskusiju moderēs Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja un Tieslietu ministrijas Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Diskusijas otrajā daļā Alphinox valdes priekšsēdētāja Jūlija Bistrova skaidros, vai uzņēmumiem un investoriem patiesi rūp ESG jautājumi. Savukārt pasākuma noslēguma paneļdiskusijā par ESG izaicinājumiem un nozīmi konkurētspējas palielināšanā spriedīs MADARA Cosmetics valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis, SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere un Blue Circle (zīmols Zivs uz Ledus) vadītājs Lauris Apsis. Paneļdiskusiju vadīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale.

Diskusiju organizē Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Nasdaq Riga, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, zvērinātu advokātu biroju COBALT, Alphinox, un citiem partneriem, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība Latvijā

Diskusijas programma

Diskusija notiks tiešsaistē, Zoom platformā. Reģistrēties dalībai diskusijā iespējams šajā saitē.

Diskusijai sekot līdzi būs iespējams arī Nasdaq Riga Facebook lapā.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome 2020. gada nogalē noslēdza darbu pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa. Tas izstrādāts, ņemot vērā Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Informatīvu video par Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu skatīt Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Sešu diskusiju cikla mērķis ir veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas korporatīvās pārvaldības kodeksu. Nākamā – ceturtā diskusija par atalgojuma politikas, akciju opciju un dividenžu politikas aspektiem notiks 2021. gada 10. septembrī. Plašāka informācija par diskusiju ciklu pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Papildu informācija:
Gatis Flinters
COBALT partneris
gatis.flinters@cobalt.legal

Krists Bērziņš
COBALT mārketinga un komunikācijas vadītājs
krists.berzins@cobalt.legal
+371 2926 5859

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm