Apstiprināti privāto pensiju fondu pārvaldības sistēmas izveides normatīvie noteikumi

18.02.2022
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izstrādājusi un apstiprinājusi "Privāto pensiju fondu pārvaldības sistēmas izveidošanas normatīvos noteikumus", kuros ietvertas prasības, kas jāievēro privātajiem pensiju fondiem. Noteikumi izstrādāti, lai ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 14. decembra Direktīvas 2016/2341 par arodpensijas kapitāla uzkrāšanas institūciju (AKUI) darbību un uzraudzību (pārstrādāta redakcija) noteiktās prasības, pamatojoties uz Privāto pensiju fondu likumā noteikto deleģējumu FKTK.

Noteikumu mērķis ir pilnveidot iekšējās pārvaldības procesus privātajos pensiju fondos, vienlaikus nodrošinot vienotu pieeju un tirgus dalībnieku izpratni par regulējošo prasību piemērošanu pārvaldības jomā.

Noteikumi ir saistoši Latvijas Republikā licencētiem privātajiem pensiju fondiem, un ir paredzēts sešu mēnešu pārejas periods, lai nodrošinātu tajos noteikto prasību ieviešanu.

Līdz ar šo noteikumu spēkā stāšanos veikti grozījumi arī FKTK 2020. gada 1. decembra normatīvajos noteikumos Nr. 227 “Iekšējās kontroles sistēmas izveides normatīvie noteikumi” un svītrota prasība, kas ieteica šos noteikumus piemērot arī privātajiem pensiju fondiem, ciktāl tie ir attiecināmi uz to darbību.

Noteikumi Nr. 12 publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas daļas
vadītāja Dace Jansone
tālr.: 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!