FKTK neierobežos AS “AB City” izteiktā AS “Olainfarm” obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma pabeigšanu

16.08.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) informē AS "Olainfarm" obligātā akciju atpirkšanas piedāvājumā iesaistītos, ka Administratīvajā apgabaltiesā ierosinātajā lietā, pamatojoties uz pieteicēju Agra Auces un Mārča Judža pieteikumu par FKTK 2021. gada 14. jūlija lēmumu, 2021. gada 24. augustā tiks izskatīti lietas dalībnieku lūgumi par pagaidu aizsardzības piemērošanu.

FKTK 14.07.2021. pieņēma lēmumu atļaut AS “AB CITY” izteikt AS “Olainfarm” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, kas ir pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā.

Ņemot vērā situācijas steidzamību un ievērojot radušos jautājumus par pieteikuma iesniegšanas ietekmi uz akciju atpirkšanas piedāvājuma norisi, FKTK bija tiesā iesniegusi lūgumu par pagaidu aizsardzības piemērošanu, jo FKTK ieskatā pilnīgs ierobežojums īstenot no pārsūdzētā FKTK lēmuma izrietošās tiesības ir nesamērīgs un faktiskajai situācijai neatbilstošs. FKTK lūdza šo lūgumu izskatīt steidzamības kārtībā līdz 2021. gada 17. augustam, kas ir noteiktais obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņš.

Vienlaikus FKTK informē, ka AS “AB CITY” piedāvājums ir izteikts 16.07.2021. ar oficiālo paziņojumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” https://www.vestnesis.lv/op/2021/135.AD1, savukārt pieteikums tiesai iesniegts pēc obligāto akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanas – 20.07.2021.

Ņemot vērā minēto un spēkā esošo tiesību normu interpretācijas iespēju, pareiza un taisnīga jautājuma noregulēšana ir vienīgi tiesas kompetencē, kas FKTK un citiem AS “Olainfarm” obligātā akciju atpirkšanas piedāvājumā iesaistītajiem būs saistoša. Vienlaikus FKTK, savas kompetences ietvaros vērtējot situāciju, šobrīd neredz pamatu celt iebildumus pret obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma pabeigšanu ar tiem AS “Olainfarm” mazākuma akcionāriem, kuri līdz šim atsaukušies vai līdz 17.08.2021. izvēlēsies atsaukties AS “AB CITY” izteiktajam obligātajam akciju atpirkšanas piedāvājumam.

Ņemot vērā steidzamību un radušos jautājumus par pieteikuma iesniegšanas ietekmi uz akciju atpirkšanas piedāvājuma norisi, kas pastarpināti ietekmē daudzus mazākuma akcionārus, piedāvājuma izteicēju un darījumā iesaistītās trešās personas, kā arī Administratīvā procesa likumā noteikto, ka tiesa lūgumu par pagaidu aizsardzību izskata ņemot vērā situācijas steidzamību, FKTK aicina tiesu pēc iespējas agrāk izskatīt tiesai pieteiktos lūgumus un pieņemt attiecīgu lēmumu.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!