FKTK piešķirs atļaujas un uzraudzīs jaunus finanšu tirgus dalībniekus

09.05.2022
  • Sadaļa:

2022. gada 5. maijā stājies spēkā Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likums, kas nosaka kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju darbības atļauju izsniegšanas un reģistrēšanas kārtību, to darbību un atbildību atbilstoši Regulai Nr. 2020/1503, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) kā kompetentās uzraudzības iestādes tiesības, pienākumus un pilnvarojumu izdot kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem saistošus normatīvos noteikumus.

Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējs ir starpniekorganizācija, kas saved kopā projekta īpašnieku, kas meklē finansējumu, ar ieguldītāju(-iem), kas vēlas finansēt projekta īpašnieka uzņēmējdarbības projektu.

Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējam, lai sniegtu kolektīvās finansēšanas pakalpojumus Latvijā, ir jāsaņem FKTK izsniegta darbības atļauja. Lūdzam iepazīties ar darbības atļaujas izsniegšanas prasībām un ceļvedi, kas pieejams FKTK tīmekļvietnē.

Ievērojot, ka FKTK ir noteikta par kompetento uzraudzības iestādi, potenciālie kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēji tiek aicināti izmantot iespēju un pirms darbības atļaujas izsniegšanas pieteikties FKTK konsultācijām vai iesniegt pilnīgi aizpildītu pieteikumu darbības atļaujas saņemšanai.

FKTK izskata potenciālo kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju pieteikumu gatavību darbības atļaujas saņemšanai. Pēc pieteikuma oficiālas iesniegšanas FKTK caurskata pieteikuma pilnīguma atbilstību Regulas Nr. 2020/1503 un regulatīvi tehnisko standartu prasībām. Ja pieteikums ir pilnīgs, FKTK sāk pieteikuma izskatīšanu.

Detalizēts darbības atļaujas iegūšanas process

""

Ja jums ir papildu jautājumi par Regulas Nr. 2020/1503 vai tehnisko standartu prasībām, lūdzam vērsties FKTK, rakstot uz e-pasta adresi fktk@fktk.lv vai fintech@fktk.lv vai zvanot pa tālruni 6777 4800.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!