Informācija par lēmumu atļaut AS “AB CITY” izteikt AS “Olainfarm” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

11.08.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 14.07.2021. pieņēma lēmumu atļaut AS "AB CITY" izteikt AS "Olainfarm" obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, kas ir pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā. Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185. panta pirmo daļu pieteikuma iesniegšana tiesā par administratīvā akta atcelšanu, atzīšanu par spēku zaudējušu vai spēkā neesošu aptur administratīvā akta darbību no dienas, kad pieteikums saņemts tiesā.

FKTK ieskatā pilnīgs ierobežojums īstenot no pārsūdzētā FKTK lēmuma izrietošās tiesības ir nesamērīgs un faktiskajai situācijai neatbilstošs, vērtējot, piemēram, no “Olainfarm” mazākuma akcionāru, kuri izvēlējās izmantot piedāvājumu, viedokļa. Tāpēc ir jābūt iespējai jau tiesvedības laikā panākt pagaidu risinājumu, kas taisnīgi noregulētu situāciju līdz galīgajam tiesas spriedumam.

Ņemot vērā minēto, FKTK ir iesniegusi lūgumu par pagaidu tiesas aizsardzības līdzekļa piemērošanu, nosakot, ka pārsūdzētā lēmuma darbība tiek daļēji atjaunota, atļaujot “AB City” turpināt un pabeigt iesākto “Olainfarm” obligāto akciju atpirkšanas procedūru attiecībā uz tiem “Olainfarm” mazākuma akcionāriem, kuri izvēlēsies izmantot pārsūdzētajā lēmumā atļauto piedāvājumu. FKTK lūgums ir pieņemts un tas tiks izskatīts 24.08.2021. FKTK sniegs papildu informāciju saistībā ar AS “AB CITY” izteikto AS “Olainfarm” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

FKTK kapitāla tirgus uzraudzību veic saskaņā ar Latvijā esošo regulējumu, kas precīzi nosaka uzrauga un kapitāla tirgus dalībnieka pienākumus, kā arī veicamās darbības, tajā skaitā saistībā ar obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!