Latvijā alternatīvo ieguldījumu fondi, ko pārvalda seši licencētie un 22 reģistrētie alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki, koncentrē ieguldījumus divos stratēģiskajos virzienos – ieguldījumos nekustamajā īpašumā un privātajā kapitālā. Fondi ar privātā kapitāla ieguldījumu stratēģiju 2021. gadu noslēdza ar kopējo neto aktīvu apjomu 210.6 milj. eiro (72% no visa alternatīvo ieguldījumu fondu neto aktīvu portfeļa), savukārt fondiem ar nekustamā īpašuma ieguldījumu stratēģiju gads noslēdzās ar aktīvu kopējo apjomu 83.1 milj. eiro.
Alternatīvo ieguldījumu fondu ģeogrāfiskā ieguldījumu prioritāte ir Latvija (69% no visiem ieguldītajiem aktīviem). Lietuvā un Igaunijā kopā ieguldīti 27%. Neliels apjoms – tikai 4% – ir ieguldīti citās valstīs.
Lielāko daļu jeb 65% no piesaistītā kapitāla veido naudas līdzekļi no finanšu tirgus dalībniekiem, tostarp pensiju un ieguldījumu plānu līdzekļiem, Eiropas Investīciju fonda un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas, savukārt 20% ir piesaistīti, izmantojot publisko finansējumu.
Ar mērķi atbalstīt Latvijas uzņēmumus, kuru darbību būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmijas radītās sekas, darbību sāka alternatīvo ieguldījumu fonds “ALTUM kapitāla fonds”, 2021. gadā ieguldot Latvijas uzņēmumos vairāk nekā 30 milj. eiro.
Savukārt 2021. gadā reģistrētais jaunais mežu un zemes fonds, kura lielākā ieguldījumu daļa tiks veikta Latvijas mežu zemēs un to apsaimniekošanā, veicinās ilgtspējīgu ieguldījumu iespējas un iedzīvinās vides, sociālās un korporatīvās pārvaldības labās prakses principus Latvijā.
Informācija par Latvijas alternatīvo ieguldījumu fondu darbības rādītājiem aplūkojama arī infografikā.
Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!