Potenciālajiem kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem

13.10.2021
  • Sadaļa:

2020. gada 7. oktobrī Eiropas Parlaments pieņēma Regulu Nr. 2020/1503 par Eiropas kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem uzņēmējdarbībai (turpmāk – Regula). Regula stājās spēkā 11.10.2020. un visā Eiropas Savienībā tiks piemērota no 10.11.2021.

Detalizētākas prasības kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju darbības atļaujas saņemšanai un darbībai noteiks Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes un Eiropas Banku iestādes izdotie tehniskie un īstenošanas standarti. Minētie tehniskie standarti vēl ir jāapstiprina Eiropas Komisijai.

Plānots, ka Regula paplašinās finansējuma piesaistes iespējas un potenciālo investoru loku jaunuzņēmumiem, inovatīviem un maziem uzņēmumiem, kā arī nodrošinās investoriem lielāku projektu izvēli un labāku aizsardzību.

12.10.2021. Ministru kabinets apstiprināja tālākai virzībai Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likumu, kas būs Latvijas nacionālais likums minētās Regulas piemērošanai. Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likumprojekts pieejams Ministru kabineta mājaslapā. Likums vēl ir jāapstiprina Latvijas Republikas Saeimā.

Turpmākās darbības

Ja esi potenciālais kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējs, kas tikai plāno uzsākt vai jau sniedz kolektīvās finansēšanas pakalpojumu Latvijā, aicinām jau pirms Regulas piemērošanas dienas un nacionālā likuma spēkā stāšanās dienas vērsties Komisijā ar informāciju par jums un plānoto darbību pēc Regulas piemērošanas brīža.

Darbības atļaujas saņemšanas prasības ir noteiktas Regulas 12. pantā, kā arī darbības atļaujas saņemšanas tehnisko standartu projektā.

Līdz nacionālā Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likuma spēkā stāšanās dienai FKTK izskata potenciālo kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju pieteikumu gatavību darbības atļaujas saņemšanai, kas attiecīgi varētu tikt apstiprināti pēc Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likuma spēkā stāšanās un dokumentu pilnīgas atbilstības Regulas prasībām.

Ja jums ir papildu jautājumi par Regulas vai tehnisko standartu prasībām, lūdzam vērsties Komisijā, rakstot uz e-pasta adresi fintech@fktk.lv vai zvanot pa tālruni 67 774 800.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!