S.Purgaile tiekas ar Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biedriem un pārrunā finanšu nozares aktualitātes

10.02.2020
  • Sadaļa:
Piektdien, 7. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile tikās ar Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL) biedriem, lai pārrunātu Latvijas finanšu sektora aktualitātes. Lai gan paveikts liels darbs, lai atjaunotu Latvijas finanšu sektora reputāciju, tomēr vēl atlicis daudz darāmā, lai atbalstītu šo nozari, tai skaitā attīstot kapitāla tirgu un ieviešot jaunas tehnoloģijas. Starp galvenajiem FKTK uzdevumiem ir stiprināt komunikāciju gan starptautiskā, gan vietējā līmenī, lai mazinātu stingrā regulējuma ietekmi uz investoriem, kuri vēlas ieguldīt Latvijā.

Kā pastāstīja FKTK vadītāja Santa Purgaile, lielākās izmaiņas finanšu sektorā ir sekojošas: atjaunota Latvijas finanšu sektora reputācija, ieviesti jauni principi, stabilitāte un līdzsvarota attīstība. Tomēr joprojām ir daudz darāmā, lai ieviestu atbilstības kultūru. Darbības turpmākie virzieni ietver sadarbības un komunikācijas uzlabošanu starp dažādām institūcijām, labāku sadarbību un informācijas apmaiņu starp uzraudzības iestādēm Eiropas Savienībā un “Moneyval” ieteikumu turpmāku ieviešanu Latvijā.

Purgaile skaidroja, ka bankām jāievēro tādi svarīgi kritēriji kā ilgtspēja, atbilstība normatīvajām prasībām, pārmaiņas mērķa tirgos, kā arī alternatīvu uzņēmējdarbības virzienu un pakalpojumu ieviešana.

ATPL* biedri vēlējās noskaidrot, kā risināt problemātiskās situācijas starp bankām un korporatīvajiem klientiem, ko rada stingrākas prasības. “Lai nodrošinātu caurskatāmību, finanšu tirgus dalībniekiem vajadzētu ieviest jaunu atbilstības kultūru, saziņā ar klientiem izmantojot principu “konsultē vispirms,”” sacīja Purgaile.

Pēc Purgailes teiktā: “Ģeogrāfiski un ģeopolitiski Latvija ir starp pirmajām valstīm, kas veikusi radikālas izmaiņas savā finanšu sektorā, kas nākotnē mums var kalpot par konkurences priekšrocību. Kad citām valstīm būs jārisina iepriekšminētās izmaiņas, mēs tās jau būsim ieviesuši. Tā drīz būs jaunā realitāte visā Eiropā.”

Viņa piebilda: “Mēs vēlamies, lai Latvijā ienāktu ārvalstu investīcijas. Pastāv riska novērtēšanas matrica, kuru šobrīd mēs gatavojam, lai palīdzētu labāk novērtēt ar nerezidentu klientiem saistītos riskus.”

ATPL valdes priekšsēdētāja un prezidente Ingrīda Kariņa-Bērziņa teica: ”ATPL pauž stingru atbalstu Latvijas centieniem cīnīties pret finanšu noziegumiem. Tomēr jaunā tiesiskā regulējuma piemērošana nelabvēlīgi ietekmē likumīgu uzņēmumu, investoru un ārvalstu darba ņēmēju iespējas piekļūt banku pakalpojumiem. Amerikāņu investoru un talantu piesaistīšana ir ATPL galvenā misija. Tādēļ mēs priecājamies, ka jaunā FKTK vadītāja ir gatava iesaistīties atklātā un konstruktīvā dialogā ar investoriem par iespējamiem risinājumiem.”

Fotogrāfijā no kreisās puses: Māris Vainovskis (Senior Partner of Eversheds Sutherland Bitāns), Liene Dubava (Nasdaq Riga/ Vice President of AmCham Latvia), Līga Smildziņa-Bērtulsone (Executive Director of AmCham Latvia), Pauls Miklaševičs (Individual member/ Board member of AmCham Latvia), Santa Purgaile (Head of FCMC), Ingrīda Kariņa-Bērziņa (COBALT/ President of AmCham Latvia), Roberts Melbārdis (Encompass Digital Media/ Board member of AmCham Latvia), Zinta Jansons (Ellex Klavins/ Vice President of AmCham Latvia)

Pasākumu atbalstīja Eversheds Sutherland Bitāns.

*ATPL ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot vairāk kā 150 uzņēmumu. ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā. Palātas mērķi sakņoti četros pamatprincipos: godprātīga, atbildīga, uz sadarbību un izcilību vērsta darbība. Sīkāka informācija: www.amcham.lv

Informāciju sagatavoja:
Līga Smildziņa-Bērtulsone, ATPL izpilddirektore
Tālrunis: 6721-2204,
e-pasts: liga.bertulsone@amcham.lv
www.amcham.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis
6 7774800
E-Pasts:
Iepriekšējā pierakstīšanās pie sekretāra:
67 774 801
Datu aizsardzības jautājumiem:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā