Skaidrojumi par attālināto dalību dalībnieku un biedru sapulcēs

22.03.2021
  • Sadaļa:
2020. gadā tika izstrādāti grozījumi Komerclikumā, lai ļautu kapitālsabiedrību dalībniekiem (sabiedrības ar ierobežotu atbildību gadījumā) un akcionāriem (akciju sabiedrības gadījumā) piedalīties un balsot dalībnieku/akcionāru sapulcēs attālināti.

Minētie grozījumi likumā jau 2020. gadā bija ļoti būtiski, ņemot vērā Covid-19 radīto ārkārtas situāciju valstī un noteiktos pulcēšanās aizliegumus, un arī 2021. gadā joprojām ar jauno regulējumu paredzētās iespējas ir ļoti būtiskas, jo īpaši tāpēc, ka joprojām turpinās Covid-19 pandēmija. Jaunais regulējums nodrošina iespēju gan ikgadējo, gan ārkārtas dalībnieku/akcionāru sapulču norisi organizēt elektroniski, tādējādi ievērojot gan likuma prasības par gada pārskatu apstiprināšanu, gan valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus, un ļauj dalībniekiem/akcionāriem izmantot savas tiesības attiecībā uz balsojumu par dalībnieku/akcionāru sapulces darba kārtības jautājumiem, arī neierodoties uz vietas kapitālsabiedrības dalībnieku/akcionāru sapulces norises vietā.

Jau 2020. gadā par komerctiesību regulējumu atbildīgā iestāde – Tieslietu ministrija – izstrādāja noderīgus palīgmateriālus, lai kapitālsabiedrībām palīdzētu dalībnieku/akcionāru sapulces atbilstoši jaunajam regulējumam organizēt un noturēt pareizi. Tie tika publicēti Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē.

2020. gadā izstrādātie palīgmateriāli joprojām ir aktuāli un noderīgi arī 2021. gadā, kad ikvienai kapitālsabiedrībai atkal ir jārūpējas par kārtējās dalībnieku/akcionāru sapulces organizēšanu un noturēšanu.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!