FKTK pievienojas hartai par noguldījumu garantiju un ieguldītāju aizsardzības sistēmu ilgtspēju

27.10.2020
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 27. oktobrī pievienojusies hartai par noguldījumu garantiju un ieguldītāju aizsardzības sistēmu ilgtspēju (EFDI Sustainability Charter). Tādējādi FKTK apņemas stiprināt labas korporatīvās pārvaldības praksi Noguldījumu garantiju fonda (NGF) darbībā.

Šī gada 24. septembrī Eiropas Noguldījumu apdrošinātāju foruma (EFDI) Ģenerālajā asamblejā tika pieņemta harta par noguldījumu garantiju un ieguldītāju aizsardzības sistēmu ilgtspēju. Hartas mērķis ir radīt vienotu izpratni par ētikas, korporatīvās pārvaldības, dabas resursu taupības un korektas personu datu izmantošanas principu ievērošanu noguldījumu garantiju un ieguldītāju aizsardzības sistēmu pārvaldībā.

FKTK pievienošanās hartai ir labas gribas apliecinājums tam, ka NGF pārvaldītājs apņemas fonda darbības nodrošināšanā ievērot labāko ētikas un korporatīvās pārvaldības praksi un izprot tās nozīmi.

Ar hartu un valstu sarakstu, kuras hartai pievienojušās, iespējams iepazīties EFDI tīmekļvietnē.

NGF ir izveidots un darbojas, pamatojoties uz Noguldījumu garantiju likumu. NGF izveidots, lai nodrošinātu atlīdzības izmaksu par noguldījumiem, kas veikti pie noguldījumu garantiju sistēmas dalībnieka, bet kļuvuši nepieejami. Saskaņā Noguldījumu garantiju likumu noguldītājam tiek nodrošināta atlīdzības izmaksa par visu veidu noguldījumiem visās valūtās līdz 100 000 eiro katrā bankā vai krājaizdevu sabiedrībā. Plašāka informācija par NGF ir pieejama FKTK tīmekļvietnē.

Turpmākai informācijai:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas un finanšu pratības daļa
Tālr. 67774807
aija.brikse@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm