Infografika: Maksājumu iestāžu un elektroniskās naudas iestāžu darbības rādītāji 2021. gadā

10.03.2022
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apkopojusi datus par Latvijas maksājumu iestāžu (MI) un elektroniskās naudas iestāžu (ENI) darbības rezultātiem 2021. gadā. Šajā periodā MI un ENI veikto maksājumu, tai skaitā e-naudā, kopējais apmērs sasniedzis 295.6 milj. eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2020. gadā, ko galvenokārt ietekmēja viena tirgus dalībnieka darbība.

Latvijā 2021. gada beigās bija sešas MI (t.sk. piecas licencētas un viena reģistrēta) un septiņas ENI (t.sk. trīs licencētas un četras reģistrētas). Gada laikā tika anulēta reģistrācija vienai MI un divām ENI, no kurām viena MI un viena ENI pārtrauca darbību, bet viena ENI to nebija uzsākusi. 2021. gada beigās aktīvu darbību veica trīs licencētas MI un trīs ENI (t.sk. divas licencētas).

MI veikto maksājumu apmērs 2021. gadā samazinājās par 7% – viena tirgus dalībnieka darbības sašaurināšanās dēļ, kas pamatā saistīts ar Covid-19 ietekmi. Savukārt ENI veikto maksājumu (t.sk. e-naudā) apmērs pieauga par 3%. Apgrozībā esošais e-naudas vidējais daudzums, salīdzinot ar iepriekšējā gada beigām, saruka par 9% – līdz 3.4 milj. eiro, jo viena ENI pārtrauca darbību. Savukārt atpirktās e-naudas apmērs, kas liecina par šī naudas veida izmantošanas aktivitāti, palika gandrīz nemainīgs – pieauga par 1%.

MI un ENI bruto ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas 2021. gadā sasniedza 8.6 milj. eiro jeb par 10% mazāk nekā 2020. gadā. Likvīdo aktīvu apmērs salīdzinot ar iepriekšējo gadu pieauga par 7% un pilnībā sedza visu tirgus dalībnieku saistības pret klientiem.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!