Mūsu uzmanības centrā – finanšu inovācijas

22.02.2021
  • Sadaļa:
Marine Krasovska, FKTK Finanšu inovāciju departamenta direktore

Marine Krasovska

Drīz būsim jau gadu aizvadījuši pandēmijas apstākļos – šajā laikā mūsu ikdienā ienākuši jauni tehnoloģiski risinājumi un rīcības modeļi. Līdzīgi arī finanšu nozarē – jauno tehnoloģiju, jauno apstākļu radītās iespējas un lietotāju vajadzības stimulē inovatīvu biznesa modeļu attīstību.

Lai saglabātu konkurētspēju un pelnītspēju, uzņēmumi pārskata savus līdzšinējos darbības modeļus un ievieš jaunus tehnoloģiskos risinājumus – sāk izmantot mākoņtehnoloģijas, SaaS (Software as a service jeb mākonī mitinātas programmatūras nomas pakalpojumus) un citus mākoņdatošanas pakalpojumus. Šī ir lieliska iespēja jaunuzņēmumiem un jo īpaši FinTech jomas jaunuzņēmumiem radīt un laist tirgū mūsdienu digitālajai realitātei piemērotus risinājumus.

Klientiem joprojām ir vajadzīgi tādi finanšu pakalpojumi kā iepriekš – aizņēmumi, noguldījumu un ieguldījumu pakalpojumi, maksājumi –, taču mainās šo pakalpojumu sniegšanas veids. Strauji attīstās FinTech risinājumi, kas, izmantojot mašīnmācīšanos, automatizētās konsultācijas, algoritmus, datu modeļus un mākslīgā intelekta risinājumus, spēj šos finanšu pakalpojumus klientiem nodrošināt ātrāk, ērtāk un ar jaunu pievienoto vērtību.

Veidojot inovatīvu finanšu pakalpojumu prototipus un būvējot jaunus biznesa modeļus, jādomā ne tikai par klientu vajadzībām – ir ļoti svarīgi jau pašā ieceru attīstības sākumposmā izprast darbības jomu regulējošo ietvaru un apzināties, kā regulatīvās prasības tiks iekļautas biznesa procesos. Šeit palīdzīgu roku sniegs Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

Viena no mūsu prioritātēm šogad ir attīstīt un nostiprināt FinTech uzņēmumu attīstībai un izaugsmei pretimnākošu un drošu vidi, kas ilgtermiņā kļūtu par nozīmīgu digitālās ekonomikas spēlētāju un palīdzētu sasniegt Eiropas digitālās finanšu stratēģijas mērķus.

Mūsu Inovāciju centra un Inovāciju smilškastes durvis ir atvērtas sadarbībai ar FinTech uzņēmumiem un inovatīvu finanšu pakalpojumu risinājumu virzītājiem visos biznesa idejas attīstības un izstrādes posmos. Pie mums pēc padoma un konsultācijām vēršas arvien vairāk FinTech un RegTech uzņēmumu, kuru veidotie produkti un pakalpojumi ir dažādās izstrādes stadijās – sākot no idejas līdz jau gataviem risinājumiem.

FKTK Inovāciju centrā mūsu eksperti FinTech uzņēmumiem, esošiem un potenciāliem finanšu tirgus dalībniekiem sniedz profesionālu atbalstu un konsultācijas par pašreizējo un topošo regulatīvo ietvaru maksājumu, naudas atmazgāšanas novēršanas, informācijas tehnoloģiju risku pārvaldības un citās jomās. Mūsu profesionāļi palīdzēs izprast regulējuma nianses maksājumu pakalpojumu, kopfinansēšanas platformu, kriptoaktīvu u.c. jomās, konsultēs par licencēšanas procesu, kā arī atbildēs uz citiem jautājumiem. Aicinām FinTech uzņēmumus zvanīt, rakstīt un vaicāt!

Savukārt tiem esošiem vai potenciāliem finanšu tirgus dalībniekiem, kuru darbībai nepieciešama FKTK atļauja, piedāvājam iespēju drošā vidē – FKTK Inovāciju smilškastē – testēt vai pārbaudīt iecerētos inovatīvos finanšu produktus, finanšu pakalpojumus vai uzņēmējdarbības modeļus. Smilškaste nodrošina iespēju pārbaudīt plānotā risinājuma darbību ierobežotam lietotāju skaitam, pirms produkts vai pakalpojums tiek piedāvāts plašam klientu lokam.

Mēs izprotam, ka FinTech uzņēmumiem laiks ir nauda, ka jaunuzņēmumiem ierobežotais budžets liek būt ļoti ātriem un efektīviem, lai iecere kļūtu par reālu pakalpojumu un tiktu palaista tirgū. Ar mūsu atbalstu FinTech inovāciju īstenošana būs raitāka – esam apņēmības pilni būt pretimnākoši un sniegt pilnvērtīgu atbalstu, lai mūsu reģionā uzkrātās kompetences finanšu un IT sektorā iegultu perspektīvos FinTech jaunuzņēmumos un inovatīvos finanšu pakalpojumos, lai mūsu reģiona talanti te varētu atsperties ambicioziem mērķiem pasaules tirgū.

Sākt sadarbību ar mums ir pavisam vienkārši – piesakieties konsultācijām Inovāciju centrā, rakstot mums uz e-pasta adresi fintech@fktk.lv, vai Inovāciju smilškastei, aizpildot FKTK tīmekļvietnē atrodamo pieteikuma formu.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!