2006-03-17 Par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes sēdi

24.03.2006
  • Sadaļa:

Rīgā 17. 03. 2006.

Paziņojums masu informācijas līdzekļiem

Par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes sēdi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2006. gada 17. marta sēdē nolēma neiebilst pret AS “Latvijas Centrālais depozitārijs” izstrādātajiem grozījumiem noteikumos “Par norēķiniem par biržā noslēgtajiem vai reģistrētajiem darījumiem”.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija jau ir ziņojusi par nelikumīgiem noguldījumu piesaistīšanas darījumiem, ko Latvijā īsteno European Prosperity Club Corporation, piedāvājot Latvijas iedzīvotājiem ieguldīt naudu un solot maksāt augstus procentu ienākumus – līdz pat 40%. Komisija atkārtoti norāda, ka noguldījumu piesaistīšanai Latvijā ir nepieciešama FKTK izsniegta licence kredītiestādes darbībai. European Prosperity Club Corporation  solījumi ir ekonomiski nepamatoti un neatbilst finanšu tirgus attīstības un peļņas iespējām. Turklāt šādi noguldījumi nav aizsargāti ar garantijām, kas piemērojamas noguldījumiem Latvijas bankās. 2006. gadā Noguldījumu garantiju fondā uzkrātie līdzekļi noguldījumu nepieejamības gadījumā garantē katram noguldītājam katrā Latvijas kredītiestādē deviņus tūkstošus latu.

Komisija ir saņēmusi informāciju, ka European Prosperity Club Corporation ir pārdēvēta par E.A.P.C. Consulting Services Ltd. un turpina piedāvāt minētos pakalpojumus Latvijā, maldinot savus klientus, ka licence noguldījumu piesaistīšanai ir saņemta Kiprā. Taču ne Kipras Centrālā banka, ne Kipras Vērtspapīru komisija nav izsniegusi šai kompānijai licenci finanšu pakalpojumu sniegšanai.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija atkārtoti vēlas brīdināt Latvijas iedzīvotājus un aicina atturēties no darījumiem ar nelicencētiem pakalpojumu piedāvātājiem Latvijā. Informācija par visiem Latvijā licencētajiem finanšu starpniekiem, kā arī pārrobežu pakalpojumu sniedzējiem ir atrodama FKTK mājas lapā:www.fktk.lv.

Nākamā padomes sēde notiks piektdien, 2006. gada 24. martā plkst. 10:00.

Ieva Upleja 
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
tālr.: 777 4807
e-pasts: ieva.upleja@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm