2015. gadā turpinājās prognozētā apdrošināšanas tirgus izaugsme

24.02.2016
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) informācija par apdrošinātāju darbības rezultātiem 2015. gadā liecina, ka apdrošinātāju (apdrošināšanas sabiedrību un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu) parakstīto bruto prēmiju apmērs gada laikā pieauga par 2.6% un sasniedza 531 milj. eiro (t.sk. ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstītās bruto prēmijas pieauga par 4.2% un sasniedza 29% no kopējām parakstītajām prēmijām). 

2015. gadā dzīvības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjomi uzrādīja stabilu izaugsmi, kļūstot par vienu no nozīmīgākajiem apdrošināšanas veidiem (parakstītās bruto prēmijas pieauga par 7.4 milj. eiro, sasniedzot gandrīz 17% no kopējā apdrošināšanas tirgus).

Kāpumu parakstītajās prēmijas saglabāja arī sauszemes transporta apdrošināšana (par 5.9 milj. eiro), veselības (par 7.2 milj. eiro), un īpašuma apdrošināšana pret uguns un dabas stihiju postījumiem (par 13.5 milj. eiro), tomēr apdrošināšanas veidu struktūru tas ievērojami neietekmēja. Būtiskākie apdrošināšanas veidi bija sauszemes transporta un dzīvības apdrošināšanas produkti.

2015. gadā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa (pirms ārkārtas dividenžu izmaksas) kopumā bija 104 tūkst. eiro, savukārt dzīvības apdrošināšanas sabiedrību zaudējumi – 915 tūkst. eiro, ko lielā mērā ietekmēja akciju cenu svārstības.

Apdrošināšanas sabiedrību vidējais maksātspējas izpildes rādītājs pārskata gadā bija krietni virs prasību minimuma, tostarp dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 202%, nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 145% (zemākā pieļaujamā rādītāja robeža ir 100%).

Ar apdrošinātāju pārskatu kopsavilkumu par 2015. gadu iespējams iepazīties Komisijas mājaslapā www.fktk.lv sadaļā “Statistika/Apdrosinasana”.

Turpmākai informācijai:
Elīna Avotiņa
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774860
elina.avotina@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm