Apstiprināti grozījumi un pieņemti jauni maksājumu iestāžu un elektronisko naudas iestāžu darbību regulējošie noteikumi

15.05.2014
  • Sadaļa:

Rīgā, 15.05.2014.
Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Apstiprināti grozījumi un pieņemti jauni maksājumu iestāžu un elektronisko naudas iestāžu darbību regulējošie noteikumi

Lai uzlabotu maksājumu iestāžu un elektronisko naudas iestāžu reģistrācijas un licencēšanas procesu un nodrošinātu normatīvo noteikumu atbilstību Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā noteiktām prasībām, kuras ir ieviestas ar grozījumiem likumā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šodien apstiprināja grozījumus “Licenču maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbībai izsniegšanas, maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes reģistrācijas, iesniedzamo dokumentu un informācijas sniegšanas normatīvajos noteikumos”, kā arī pieņēma “Maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbību regulējošo prasību un pārskatu sagatavošanas normatīvos noteikumus”.

“Maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbību regulējošo prasību un pārskatu sagatavošanas normatīvie noteikumi” precizē iestāžu pašu kapitāla un kapitāla pietiekamības rādītāja aprēķināšanas prasības, papildinot noteikumu 3. pielikumu ar B. sadaļu, kā arī pilnveidojot pārējos pielikumos atklājamās informācijas saturu.

Grozījumi “Licenču maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbībai izsniegšanas, maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes reģistrācijas, iesniedzamo dokumentu un informācijas sniegšanas normatīvajos noteikumos” precīzāk nosaka, kādi dokumenti ir iesniedzami licencētām iestādēm un iestādēm, kurām nav jāsaņem licence atbilstoši Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma 5. un 5.1 panta prasībām, t.sk. precīzējot, kāda informācija norādāma iestādes komercdarbības plānā, kādas procedūras iesniedzamas, lai nodrošinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmas izveidi un efektīvu darbību kāda informācija iesniedzama par iestādes amatpersonām u.c.

Papildu informācijai:
Marija Makareviča
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.:67774808; e-pasts: marija.makarevica@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm