Apstiprināti jauni FKTK noteikumi “Ziņošanas kārtība par internalizētiem norēķiniem”

30.08.2019
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 27.08.2019. pieņēmusi jaunus FKTK noteikumus "Ziņošanas kārtība par internalizētiem norēķiniem", kuri izstrādāti ar mērķi noteikt vienotu ziņošanas kārtību, kādā finanšu instrumentu tirgus dalībnieki nosūta informāciju FKTK par internalizētiem norēķiniem, ievērojot Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes izdotās pamatnostādnes "Pamatnostādnes par ziņošanu par internalizētiem norēķiniem saskaņā ar CSDR 9.pantu".

Noteikumi attiecas uz ieguldījumu brokeru sabiedrībām un kredītiestādēm, kas veic norēķinus ar finanšu instrumentiem, kuri iegrāmatoti centrālajā vērtspapīru depozitārijā un par kuriem norēķini tiek veikti, nenosūtot norēķinu instrukcijas trešajām personām.

Noteikumi nosaka nosūtāmās informācijas datu standartus, formātu un saturu, kā arī informācijas iesniegšanas biežumu un termiņu, ko nosaka Eiropas Savienības tieši piemērojamie tiesību akti.

Noteikumi 30.08.2019. publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”: https://www.vestnesis.lv/op/2019/177.9

 

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: + 371 67774808;
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm