ECB banku visaptverošā novērtējuma rezultāti būs zināmi 26. oktobrī

24.10.2014
  • Sadaļa:

Rīgā, 24.10.2014.
Informācija plašsaziņas līdzekļiem

ECB banku visaptverošā novērtējuma rezultāti būs zināmi 26. oktobrī


Eiropas Centrālās bankas (ECB) eirozonas banku visaptverošā novērtējuma rezultāti tiks publicēti šo svētdien, 26. oktobrī plkst. 13.00 pēc Latvijas laika, nodrošinot rezultātu apkopojumu par visām bankām un arī atsevišķo banku līmenī.
No Latvijā strādājošām bankām novērtējumā tika iekļautas trīs pēc aktīviem lielākās bankas – “Swedbank”, “SEB banka” un “ABLV Bank”.

Preses paziņojumu par banku novērtējuma rezultātiem FKTK izplatīs 26. oktobrī pēc tam, kad dati būs oficiāli publicēti ECB mājas lapā.

Tāpat interesentiem būs iespēja sekot līdzi ECB preses konferences tiešraidei FKTK mājas lapā – sākums plkst. 13.30: http://bit.ly/12nSvbP

Visaptverošais novērtējums ir 130 lielāko eirozonas banku (ieskaitot Lietuvu) finansiālā stāvokļa padziļināta pārbaude, pirms ECB 4. novembrī Vienotā uzraudzības mehānisma (VUM) ietvaros pārņems šo banku uzraudzības pienākumus. Tas veicina banku bilanču lielāku caurskatāmību, nodrošinot labāku pieejamību informācijai par banku stāvokli, tādējādi veicinot uzticību finanšu sektoram. Šajā pārbaudē ir iesaistīti arī katras valsts vietējie uzraugi un Eiropas Banku iestāde (EBA).

Visaptverošajā novērtējumā ir divas būtiskas daļas:
• aktīvu kvalitātes pārbaude, lai uzlabotu banku riska darījumu caurskatāmību, veicot banku aktīvu kvalitātes pārbaudi, t.sk. aktīvu un nodrošinājuma novērtējuma atbilstību un saistītos noteikumus;
• stresa tests, lai pārbaudītu banku finanšu stāvokļa elastību stresa scenāriju apstākļos.

Papildu informācija sadaļā “Kas jāzina par visaptverošo novērtējumu?”: http://bit.ly/12nR8K9

Turpmākai informācijai:
Elīna Avotiņa
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774860, 27435292,
elina.avotina@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm