EVTI apspriež Finanšu instrumentu tirgu direktīvas grozījumu ieviešanu

23.05.2014
  • Sadaļa:

EVTI preses relīze
22.05.2014.

EVTI apspriež Finanšu instrumentu tirgu direktīvas grozījumu ieviešanu

Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestāde (EVTI) uzsākusi apspriest pārstrādātās Finanšu instrumentu tirgu direktīvas (MiFID II) un atbilstošās regulas  (MiFIR) prasību ieviešanu un aicina tirgus dalībniekus izteikt savu viedokli.

Tas būs pirmais solis MiFID II/MiFIR prasību praktiskā piemērošanā normatīvajos aktos, lai novērstu krīzes sekas, uzlabotu finanšu tirgus pārredzamību un stiprinātu ieguldītāju aizsardzību.

MiFID II/MiFIR rosina izmaiņas, kuras spēcīgi ietekmēs ES finanšu tirgus, un tās ietvers pārredzamības prasības plašākam aktīvu klāstam; obligātu atvasināto instrumentu tirdzniecību biržā (to trade derivatives on-exchange); prasības algoritmiskai un augstas frekvences tirdzniecībai (algorithmic and high-frequency-trading), kā arī jaunus uzraudzības līdzekļus atvasinātajiem preču instrumentiem. Tādējādi tiks pastiprināta privāto investoru aizsardzība, piemērojot ierobežojumus attiecībā uz komisijas izmantošanu; piemēroti stingrāki noteikumi neatkarīgu ieguldījumu konsultāciju sniegšanai; noteiktas augstākas produktu izstrādes un izplatīšanas prasības; piešķirtas pilnvaras veikt produktu intervenci un prasība atklāt informāciju par cenām un izmaksām.

Papildu informācija par ierosinātajām izmaiņām un iespēju tirgus dalībniekiem piedalīties apspriešanā: http://www.esma.europa.eu/news/ESMA-consults-MiFID-reforms?t=326&o=home

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm