EVTI pagarina ierobežojumus cenu starpības līgumiem vēl par 3 mēnešiem

03.10.2018
  • Sadaļa:
Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (EVTI) (The European Securities and Markets Authority (ESMA)) ir nolēmusi atjaunot no šī gada 1. augusta spēkā esošo aizliegumu cenu starpības līgumu (CFD) reklamēšanai, izplatīšanai un pārdošanai privātpersonām, pagarinot to vēl par trim mēnešiem, t.i., sākot no 2018. gada 1. novembra.

Rūpīgi apsverot nepieciešamību pagarināt šobrīd spēkā esošo ierobežojošo intervences pasākumu, EVTI pārliecinājās, ka joprojām pastāv būtiskas bažas par to privāto ieguldītāju aizsardzības nodrošināšanu, kuri izmanto CFD piedāvājumus, tāpēc tika panākta vienošanās par ierobežojumu pagarināšanu no 1. novembra.

EVTI Uzraudzības padome par ierobežojošā pasākuma pagarināšanu vienojās 2018. gada 26. septembrī, un tas attiecas uz:

1.    Sviras limitiem pozīciju atvēršanai privātiem klientiem robežās no 1:30 līdz 2:1, kas atšķiras atkarībā no to pamatā esošo aktīvu svārstīguma: 30:1 galvenajiem valūtu pāriem:

• 20:1 mazāk svarīgu valūtu pāriem, zeltam un galvenajiem indeksiem;

• 10:1 precēm, izņemot zeltu un mazāk svarīgu kapitāla vērtspapīru indeksiem;

• 5:1 privāto ieguldītāju kapitāla vērtspapīriem un citām atsauces vērtībām;

• 2:1 kriptovalūtām;

2.    Pozīcijas slēgšanas nosacījumu attiecībā uz klienta kontu. Tas standartizēs drošības depozīta procentuālo daļu (50% no sākotnējā drošības depozīta), pie kura pakalpojuma sniedzējam ir jāslēdz viens vai vairāki privāto klientu atvērtie CFD;

3.    Aizsardzība pret negatīvu bilanci katram kontam. Tas nozīmē privātā klienta kopējās atbildības ierobežojumu attiecībā uz zaudējumiem;

4.    CFD tirgošanas stimulu (incentives) aizliegumu;

5.    Standarta brīdinājums par risku, kurā norādīta zaudējumu procentuālā daļa no CFD sniedzēja privātā ieguldītāja kontos.

Pārskatot ierobežojošo intervences pasākumu, EVTI noskaidroja, ka CFD sniedzēji dažkārt saskaras ar tehniskām problēmām, izmantojot brīdinājumu par risku, jo trešās personas reklāmas sniedzēji noteikuši ierobežojumus rakstzīmju skaitam. Tādēļ EVTI nolēma papildināt tekstu ar saīsinātu brīdinājuma par risku versiju:

• [ievietojiet produkta sniedzēja procentuālo daļu] % no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību.

Šāds brīdinājums pieļaujams tikai gadījumos, ja trešās personas reklāmas sniedzēja standarta brīdinājumam par risku ir noteikts ierobežots rakstzīmju skaits, kas ir mazāks par to, kas nepieciešams pilnam vai saīsinātam brīdinājumam, un ja ir nodrošināta saite uz produkta sniedzēja tīmekļa vietni, kur pieejams brīdinājuma teksts pilnā apjomā.

Turpmākie pasākumi

EVTI paredz, ka dažu tuvāko nedēļu laikā lēmums par ierobežojumu pagarināšanu būs iztulkots ES dalībvalstu oficiālajās valodās, kam sekos oficiāls paziņojums EVTI tīmekļa vietnē.  Pēc tam Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī tiks publicēts paziņojums par ierobežojumu pagarināšanu vēl trīs mēnešus, sākot no 2018. gada 1. novembra.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm