FKTK apstiprina noteikumus kredītiestādes uzņēmuma pārejai

18.08.2020
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi noteikumus, kuri nosaka, kādi dokumenti jāsagatavo un jāiesniedz, lai saņemtu FKTK atļauju un varētu notikt kredītiestādes uzņēmuma pāreja. Šādi noteikumi veicinās vienotu izpratni par regulējošajām prasībām, un iestādes būs savlaicīgi informētas par nepieciešamajiem dokumentiem.

Līdz šim spēkā esošie “Kredītiestādes uzņēmuma pārejas priekšlikuma izskatīšanas normatīvie noteikumi” ir papildināti ar jaunu prasību, kas paredz kredītiestādes uzņēmuma nodevējam iesniegt klientu lietu nodošanas aktu vai citu dokumentu, pēc kura identificējami klienti, ja klientu lietas tiek nodotas arhīvā.

Minētā norma ir ieviesta ar mērķi aizsargāt bankas klientu un valsts institūciju intereses dažādos administratīvajos, civiltiesiskajos un kriminālprocesos. FKTK līdzšinējā pieredze liecina, ka līdz ar uzņēmumu pāreju kredītiestādes uzņēmuma nodevējam vēsturiskā informācija par klientiem pazūd vai vairs nav atrodama. Tiesībsargājošām iestādēm, kā arī klientiem ir praktiski neiespējami iegūt pierādījumus savu lietu izskatīšanai, jo bankas nespēj sniegt pieprasīto informāciju par klientu klientam vai tiesībsargājošām iestādēm.

Noteikumi 18. augustā publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”: https://www.vestnesis.lv/op/2020/158.21

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko speciāliste
Aija Brikše
tālr.: 67774807
e-pasts: aija.brikse@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm