FKTK atjauno SIA “Semfopay” darbību un izsniedz maksājumu iestādes darbības licenci

17.03.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 16.03.2021. pieņēmusi lēmumu atjaunot SIA "Semfopay" darbību un izsniegt maksājumu iestādes darbības licenci.

Iepriekš ziņots, ka 2018. gada 14. augustā FKTK padome uz laiku apturēja SIA “Semfopay” maksājumu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums bija pieņemts, jo SIA “Semfopay”  iepriekšējā darbībā tika konstatēti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu pārkāpumi. SIA “Semfopay” ir izpildījusi FKTK iepriekš noteiktos pasākumus, nomainot tās valdi un dalībniekus, kā arī mainījusi darbības stratēģiju un iesniegusi pieteikumu maksājumu iestādes licences saņemšanai. Pārliecinoties, ka iepriekš konstatētie trūkumi ir pilnībā novērsti un iesniegtie dokumenti atbilst licencētas maksājumu iestādes darbības prasībām, FKTK pieņēma lēmumu par darbības ierobežojumu atcelšanu un maksājumu iestādes licences izsniegšanu.

SIA “Semfopay” var sniegt licencē noteikto maksājumu pakalpojumu, proti, bezkonta naudas pārveduma maksājumus. Maksājumu iestādes licence izsniegta uz nenoteiktu laiku.

Šī ir piektā FKTK licencētā maksājumu iestāde; pārējās maksājumu iestādes ir reģistrētas un ir tiesīgas sniegt maksājumu pakalpojumus tikai Latvijā ar ierobežotu maksājumu pakalpojumu klāstu un vidējās aritmētiskās vērtības limitu.

Maksājumu pakalpojumus ir tiesīga sniegt komercsabiedrība, kas saņēmusi FKTK licenci maksājumu iestādes darbībai vai persona (fiziska vai juridiska), kurai maksājumu iestādes darbības sākšanai nav nepieciešams saņemt licenci un tā ir reģistrēta maksājumu iestāžu reģistrā, ko uztur FKTK.

 

Turpmākai informācijai:
Komunikācijas un finanšu pratības daļas
vadītāja Dace Jansone
Tālrunis: 67774808
E-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm