FKTK dod atļauju „GE Money Bank” atsevišķu pakalpojumu portfeļu pārejai bankas „Citadele” īpašumā

08.08.2013
  • Sadaļa:

Rīgā, 08.08.2013.
Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem

FKTK dod atļauju „GE Money Bank” atsevišķu pakalpojumu portfeļu pārejai bankas „Citadele” īpašumā

Ceturtdien, 8. augustā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome, izvērtējot „GE Money Bank” pieteikumu tās kredītu un noguldījumu portfeļu, kā arī ieguldījumu brokeru pakalpojumu līgumu un attiecīgo klientu finanšu instrumentu un ieguldījumu darījumu norēķinu kontos esošo līdzekļu pārejai bankas „Citadele” īpašumā — nolēma dot atļauju „GE Money Bank” darījuma pabeigšanai.

„Komisijas padome deva atļauju atsevišķu bankas pakalpojumu portfeļu pārejai, jo neredz šķēršļus darījuma tālākai virzībai. Mēs kā banku uzraugs vērtējam, lai līdz ar darījumu tiktu nodrošināta finanšu sistēmas stabilitāte un pārejas procesā tiktu ievērotas „GE Money Bank” klientu intereses,” uzsver Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

FKTK ir saņēmusi arī pieteikumu „GE Money Asset Management” fondu un pensiju 2. un 3. līmeņa plānu pārvaldīšanas nodošanai IPAS „Citadele Asset Management”, kas vēl jāvērtē atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Darījums starp „GE Money Bank” un banku „Citadele” paredz, ka „Citadele” no „GE Money Bank” pārņems privātpersonu un uzņēmumu norēķinu kontu apkalpošanu, depozītus, krājkontus un kredītus. Noslēgtais līgums nosaka arī „GE Money Asset Management” fondu un pensiju 2. un 3. līmeņa plānu pārvaldīšanas nodošanu Citadeles grupas uzņēmumam IPAS „Citadele Asset Management”.

Darījuma pabeigšanai vēl nepieciešama Konkurences padomes atļauja, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) atļauja pensiju 2. līmeņa plānu pārejai.

„GE Money Bank” jau pirms vairāk nekā diviem gadiem bija paziņojusi par tās stratēģisko plānu pakāpeniski iziet no Latvijas tirgus. „GE Money Bank” nodos atsevišķus bankas produktu portfeļus bankai „Citadele” un atteiksies no bankas licences. FKTK sekos līdzi, lai šajā procesā noguldītāju intereses tiktu ievērotas un pārejas procesā klientiem būtu līdzvērtīgi līgumu nosacījumi.

Klientu ievērībai
Pārmaiņu process notiks pakāpeniski, „GE Money Bank” informējot savus klientus par turpmākās sadarbības posmiem. Tāpat līdzšinējiem „GE Money Bank” klientiem būs iespēja savlaicīgi izvērtēt, vai vēlas kļūt par bankas „Citadele” klientu.

 „GE Money Bank” turpinās klientu apkalpošanu līdz 20. septembrim (ieskaitot). Pēc 20.septembra „GE Money Bank” pārtrauks visu esošo pakalpojumu sniegšanu, tostarp kontu un maksājumu karšu, kā arī internetbankas darbību. Banka „Citadele” uzsāks „GE Money Bank” klientu apkalpošanu ar 23.septembri. Lai varētu piekļūt savā kontā esošajiem naudas līdzekļiem bez pārtraukumiem arī 21.un 22.septembrī, „GE Money Bank” klientiem būtu jāvēršas bankas „Citadele” filiālē savlaicīgi jau līdz š.g. 20. septembrim.

Klientus jautājumu gadījumu aicinām sazināties:

• par „GE Money Bank” darbību un esošajiem pakalpojumiem: jebkurā „GE Money Bank”  filiālē, zvanot uz uzziņu tālruni 1878 (darba dienās no plkst. 09:00 – 18:00), rakstot e-pastu info@gemoneybank.lv vai nosūtot ziņu internetbankas GE online sadaļā „Pasts”. Plašāka informācija pieejama arī bankas mājas lapā www.gemoneybank.lv.
• par pakalpojumu pārņemšanu un bankas „Citadele” pakalpojumiem: jebkurā bankas filiālē visā Latvijā, kā arī pie bankas „Citadele” darbiniekiem „GE Money Bank” filiālēs Daugavpilī, Ludzā, Liepājā un Rīgā, zvanot Citadeles Klientu atbalsta centram pa diennakts tālruni 6701 0000 vai rakstot uz e-pastu info@citadele.lv. Plašāka informācija pieejama arī bankas mājas lapā www.citadele.lv.

Papildu informācijai:

Laima Auza
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.: 67774860, 26148001
laima.auza@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm