FKTK izsniedz SIA “Nordigen Solutions” Latvijā pirmo licenci maksājumu iestādes darbībai ar tiesībām sniegt konta informācijas pakalpojumus

27.07.2020
  • Sadaļa:
Turpinot Latvijas FinTech segmenta izaugsmi, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 27.07.2020. pieņēmusi lēmumu SIA "Nordigen Solutions" izsniegt licenci maksājumu iestādes darbībai ar tiesībām sniegt konta informācijas pakalpojumus.

Šis maksājumu pakalpojumu veids ir uzskatāms par vienu no jaunākajiem maksājumu pakalpojumu veidiem, kurus piedāvā sniegt maksājumu pakalpojumu otrā direktīva Nr. 2015/2366. Konta informācijas pakalpojums dod iespēju klientiem redzēt apkopotu informāciju par tā maksājumu kontu saturu, kas atrodas dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Maksājumu iestāde ar tiesībām sniegt konta informācijas pakalpojumus Latvijā tiek licencēta pirmo reizi.

SIA “Nordigen Solutions” var sniegt tās licencē noteikto vienīgo maksājumu pakalpojumu – konta informācijas pakalpojumu. Maksājumu iestādes licence tiek izsniegta uz nenoteiktu laiku.

Šī ir piektā FKTK licencētā maksājumu iestāde. Vēl divas maksājumu iestādes ir reģistrētas un līdz ar to ir tiesīgas sniegt maksājumu pakalpojumus tikai Latvijā ar ierobežotu maksājumu pakalpojumu klāstu un vidējās aritmētiskās vērtības limitu.

Maksājumu pakalpojumus ir tiesīga sniegt komercsabiedrība, kas saņēmusi FKTK licenci maksājumu iestādes darbībai vai persona (fiziska vai juridiska), kurai maksājumu iestādes darbības uzsākšanai nav nepieciešams saņemt licenci un tā ir reģistrēta iestāžu reģistrā, ko uztur FKTK.

Plašāk par to, kas ir maksājumu pakalpojums un maksājumu iestādes, uzziniet FKTK Klientu skolā: http://www.klientuskola.lv/lv/.

Ja detalizētāk interesējaties par licencēšanas procesu un normatīvo aktu prasībām, lasiet informāciju FKTK tīmekļa vietnes licencēšanas sadaļā: https://www.fktk.lv/licencesana/maksajumu-iestades/ vai FKTK Inovāciju centrā: https://www.fktk.lv/licencesana/inovacijas-un-fintech/.

 

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas vadītāja
tālr.: + 371 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm