FKTK izsniedz VAS “Latvijas Pasts” licenci maksājumu iestādes darbībai

20.06.2019
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 20.06.2019. pieņēmusi lēmumu VAS "Latvijas Pasts" izsniegt licenci maksājumu iestādes darbībai.

Licencētā maksājumu iestāde var sniegt licencē noteiktos maksājumu pakalpojumus, tajā skaitā naudas iemaksu vai izmaksu no maksājuma konta, maksājumu veikšanu un pieņemšanu un bezkonta naudas pārveduma maksājumus. Maksājumu iestādes licence tiek izsniegta uz nenoteiktu laiku.

Šī būs ceturtā FKTK licencētā maksājumu iestāde; pārējās astoņas maksājumu iestādes ir reģistrētas un ir tiesīgas sniegt maksājumu pakalpojumus tikai Latvijā ar ierobežotu maksājumu pakalpojumu klāstu un vidējās aritmētiskās vērtības limitu.

Maksājumu pakalpojumus ir tiesīga sniegt komercsabiedrība, kas saņēmusi FKTK licenci maksājumu iestādes darbībai vai persona (fiziska vai juridiska), kurai maksājumu iestādes darbības uzsākšanai nav nepieciešams saņemt licenci un tā ir reģistrēta iestāžu reģistrā, ko uztur FKTK.

Plašāk par to, kas ir maksājumu pakalpojums un maksājumu iestādes, var uzzināt FKTK Klientu skolā: http://www.klientuskola.lv/lv/, savukārt par licencēšanas procesu un prasībām vairāk informācijas pieejama FKTK mājaslapā, licencēšanas sadaļā: http://www.fktk.lv/lv/licencesana/maksajumu-iestades.html.

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: + 371 67774808; e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm