FKTK: Latvijā 25 gados izveidots daudzveidīgs un attīstīts finanšu tirgus

13.11.2015
  • Sadaļa:

Rīgā, 13.11.2015.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

FKTK: Latvijā 25 gados izveidots daudzveidīgs un attīstīts finanšu tirgus

Tuvojoties valsts svētkiem, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir apkopojusi statistisko informāciju līdz šim nebijušā skatījumā – “Viena diena Latvijas finanšu un kapitāla tirgū”. Dati par būtiskākajiem darījumiem un naudas plūsmām – jauni banku klienti, apdrošināšanas prēmijas un atlīdzības, darījumi biržā, maksājumi, norēķini ar kartēm, skaidras naudas darījumi, valūtu maiņa bankās u.c. – attēloti vienotā infografikā ar vidējo apmēru vienā dienā.  

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis:Šādā skatījumā mēs ieraugām, cik daudzveidīgs un dinamisks ir mūsu finanšu tirgus parastā darba dienā. Lai šis tirgus veidotos un augtu atbilstoši globālajiem izaicinājumiem un sabiedrības vajadzībām, gan normatīvās bāzes veidotājiem, gan uzraugiem un pašiem tirgus dalībniekiem ir bijis jāiegulda daudz darba un inovatīvas domāšanas, un tas nav bijis paveicams vienā dienā. Vairāk nekā 20 gadus mūsu valstij attīstoties brīvā tirgus ekonomikā, ir izveidojies ietekmīgs un sarežģīts finanšu mehānisms, kas nodrošina simtiem tūkstošu darījumu dienā katrā tirgus segmentā. Turklāt ik pa laikam nāk klāt jauni pakalpojumi un pieaug darījumu apjoms, tātad arī FKTK uzdevumi uzraudzības jomā. Tagad varam novērtēt, cik tālu no bijušās postpadomju teritorijas esam aizgājuši – Latvijā ir mūsdienīgs, tehnoloģiski attīstīts finanšu sektors, kas integrēts Eiropas Savienības kopējā telpā.

Kopumā FKTK (145 darbinieki) Latvijas finanšu un kapitāla tirgū uzrauga ap 330 finanšu pakalpojumu sniedzējus, kuru kopējā aktīvu vērtība šogad sasniegusi ~35 miljardus eiro. 

Infografika pilnā apjomā pieejama FKTK mājas lapā: http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/pazinojumi-masu-informacijas-l/infografikas/5383-infografika-viena-diena-finansu-un-kapitala-tirgu.html

 

Papildu informācijai:

Ieva Upleja

FKTK Komunikācijas daļas 

galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Klientu skolas vadītāja

tālr.:67774807; e-pasts: ieva.upleja@fktk.lv

 

Vairāk par FKTK:

www.fktk.lv, www.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm