FKTK noslēgusi administratīvo līgumu ar AS “Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca” akcionāriem, piemērojot soda naudu un vienojoties par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu

21.10.2020
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) AS "Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca" akcionāriem Aleftīnai Struļēvičai, Vladimiram Cadovičam, Marijai Ančevskai, Valentinam Istominam un SIA "Namejs 1" piemērojusi soda naudu 20 000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu līdz 21.10.2020. (obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma prospekta iesniegšanas termiņš).

FKTK veiktajā pārbaudē konstatēja, ka Aleftīna Struļēviča, Vladimirs Cadovičs, Marija Ančevska, Valentins Istomins un SIA “Namejs 1” rīkojas saskaņoti attiecībā uz AS “Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca” pārvaldi un personām kopā pieder vairāk nekā 30% balsstiesīgo akciju, un tādējādi minētās personas nav izpildījušas FITL 66. pantā noteikto pienākumu izteikt pārējiem AS “Rīgas Juvelierizstrādājumu rūpnīca” akcionāriem adresētu obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu,  FKTK vienojās ar Aleftīnu Struļēviču, Vladimiru Cadoviču, Mariju Ančevsku, Valentinu Istominu un SIA “Namejs 1” par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 20 000 eiro apmērā.

Līdz ar administratīvā līguma noslēgšanu Aleftīna Struļēviča, Vladimirs Cadovičs, Marija Ančevska, Valentins Istomins un SIA “Namejs 1” apņemas veikt arī obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu. Obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums var tikt apvienots ar obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, kas jāizsaka akcionāriem, ja akcionāru sapulce ir lēmusi par akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

 

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas daļa
tālr.: 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm