FKTK notiks seminārs par FinTech nozares jautājumiem

05.02.2020
  • Sadaļa:
6. un 7. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) norisināsies praktisks seminārs-mācības “SupTech II Riga”, kurās Kauņas Tehnoloģiju universitātes pārstāvji Kęstutis Lukšys, Audrius Kabašinskas un Kristina Šutienė izglītos Latvijas finanšu nozares pārstāvjus par FinTech uzraudzību, biznesa modelēšanu un strukturēšanu.

Seminārā dalībnieki uzzinās vairāk par finanšu tirgus risku, kas saistīti ar mākslīgā intelekta, mašīnmācības un citu algoritmu darbību, ar mērķi sekmēt finanšu tirgus inovatīvo risinājumu ilgtspēju. Šo mācību mērķis ir sniegt Eiropas Savienības (ES) valstīm kopīgus riska pārvaldības risinājumus, kas pilnveidotu FinTech uzņēmumu RegTech (Regulatīvo tehnoloģiju) atbilstību un vienlaikus palielinātu uzraudzības darbību efektivitāti (SupTech). Projekta “FinTech-ho-2020” īstenošanas laikā tiek izstrādāti sociālā tīkla modeļi, kas ir izmantojami mākslīgā intelekta un mašīnmācības lietojumprogrammās, lai uzlabotu to paredzamo veiktspēju un samazinātu tirgus portfeļa riskus lietotājiem.

FinTech jomas ekspertiem, kuri vēlas apmeklēt semināru-mācības klātienē, lūgums pieteikties līdz 5. februāra plkst. 18.00 šajā saitē. Semināra programma pieejama šajā failā Sup Tech II Riga Agenda_M3_Riga_06022020.

Seminārs ir Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas programmas “Horizon 2020”  projekta “FinTech-ho-2020” aktivitāte. Projektā sadarbojas 25 partneri no dažādām ES valstīm un Šveices. Projekta “FinTech-ho-2020” mērķis ir mudināt Eiropas finanšu tirgus regulatorus paātrināt FinTech attīstību un veidot ES par finanšu tehnoloģiju līderi, vienlaikus spējot pienācīgi novērtēt jaunos FinTech nozares izaicinājumus un uzlabot Eiropas FinTech nozares konkurētspēju, visās valstīs izveidojot kopīgu pieeju un regulējumu. Šādas praktisks seminārs-mācības notiks katrā ES valstī, kā arī Šveicē, jo projekta programmu kopīgi veido 25 universitāšu un FinTech jomas partneri, kas ir atzīti eksperti FinTech riska pārvaldībā. Projekta partneri dalīsies zināšanās ar uzraugošajām institūcijām, FinTech asociācijām un centriem.

FKTK, kas ir projekta Latvijas partneris, viens no darbības stratēģiskajiem virzieniem ir FinTech atbalsts, kā arī finanšu sistēmas inovāciju veicināšana. Sadarbībā ar citām valsts iestādēm FKTK mērķis ir radīt FinTech draudzīgu vidi, kas veicinātu inovatīvus finanšu pakalpojumus Latvijā un piesaistītu jaunus uzņēmumus šo pakalpojumu sniegšanai. Plašāku informāciju par FKTK darbu FinTech jomā var atrast tīmekļa vietnē.

FKTK Komunikācijas daļa
Tālruņi: + 371 67774807
E-pasts: kristine.tjarve@fktk.lv

 

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm