FKTK padome apstiprinājusi vairākus normatīvos noteikumus

04.10.2018
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 26.09.2018. ir apstiprinājusi vairākus FKTK normatīvos noteikumus, kas šodien publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”
  • Normatīvie noteikumi “Maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbības atļaujas saņemšanai iesniedzamo dokumentu un informācijas sniegšanas normatīvie noteikumi” paredz kārtību, kādā FKTK izsniedz licenci maksājumu iestādes, elektroniskās naudas iestādes un ārvalstu elektroniskās naudas iestādes filiāles darbībai, kā arī kārtību, kādā tā reģistrē maksājumu iestādes un elektroniskās naudas iestādes darbības atļaujas.

Noteikumu projekts aizstāj Komisijas 15.04.2011. normatīvos noteikumus Nr.64 “Licenču kredītiestādes un krājaizdevu sabiedrības darbības veikšanai izsniegšanas, atsevišķu kredītiestāžu un krājaizdevu sabiedrību darbību reglamentējošo atļauju saņemšanas, dokumentu saskaņošanas un informācijas sniegšanas normatīvajos noteikumi”, lai atspoguļotu Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā veiktos grozījumus.

  • “Normatīvie noteikumi par ziņošanu par būtiskiem maksājumu pakalpojumu incidentiem” ievieš Eiropas Banku iestādes pamatnostādnes ziņošanai par būtiskiem incidentiem saskaņā ar Direktīvu (ES) 2015/2366 un nosaka kārtību, kādā maksājumu pakalpojumu sniedzējs nosaka, klasificē un ziņo Komisijai par operacionālajiem un informācijas sistēmu drošības incidentiem, lai savlaicīgi gūtu informāciju par riskiem, kas saistīti ar šiem incidentiem, un to iespējamo ietekmi uz sistēmu kopumā gan Latvijas, gan Eiropas Savienības mērogā.
  • “Informācijas sistēmu drošības normatīvie noteikumi”  ievieš Eiropas Banku iestādes pamatnostādnes par drošības pasākumiem attiecībā uz maksājumu pakalpojumu operacionālajiem un drošības riskiem saskaņā ar Direktīvu (ES) 2015/2366).

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: + 371 67774808; e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Vairāk par FKTK:
www.fktk.lvwww.klientuskola.lv;  Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm