FKTK prezentēs pirmo Finanšu pratības indeksu

13.01.2015
  • Sadaļa:

Uzaicinājums mediju pārstāvjiem
13.01.2015.

FKTK prezentēs pirmo Finanšu pratības indeksu

Kā nākamo soli Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014-2020 ieviešanas gaitā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) ir izstrādājusi jaunu mērījumu sistēmu un izveidojusi ikvienam interesantam pieejamu interaktīvu rīku – Finanšu pratības indekss (turpmāk – Indekss). Indeksa rezultāts jeb pirmajā finanšu pratības nacionālajā aptaujā iegūto pozitīvo/negatīvo punktu summa septiņos finanšu pratības tematos turpmāk raksturos Latvijas iedzīvotāju kopējo finanšu pratības līmeni kārtējā gadā. Indekss izstrādāts sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.

Papildus FKTK ir izveidojusi Latvijas mājsaimniecību finansiālo stabilitāti un ilgtspēju raksturojošu statistisko indikatoru kopsavilkumu un komentārus skatījumā kopš 2004. gada, kas būs noderīgi ikvienam, kas vēlas izprast makroekonomiskos notikumus mājsaimniecību kontekstā pēdējā desmitgadē. Turpmāk indekss un indikatori tiks papildināti ar aktuālajiem datiem un nodoti sabiedrības zināšanai un diskusijām katru gadu.

Aicinām Jūs piedalīties Indeksa pirmās publiskošanas pasākumā, kas notiks 15. janvārī plkst. 10.00 FKTK telpās Kungu ielā 1, Rīgā. Mediju pārstāvjiem būs iespēja saņemt Indeksa izstrādes plašāku skaidrojumu, kā arī uzdot jautājumus FKTK vadībai un klātesošajiem ekspertiem.

Pasākumā piedalīsies:
• Kristaps Zakulis, FKTK priekšsēdētājs,
• Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors,
• Agris Rozentāls, FKTK finanšu tirgus analītiķis,
• Ieva Upleja, FKTK Klientu skolas vadītāja.

Reģistrācija: Mediju pārstāvjiem lūgums reģistrēt savu dalību pa e-pastu elina.avotina@fktk.lv un līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu caurlaides saņemšanai.

Papildu informācijai:
Ieva Upleja
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.:67774807; e-pasts: ieva.upleja@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm