FKTK soda AS Expobank par nepilnībām klientu darījumu uzraudzībā

23.10.2015
  • Sadaļa:

Rīgā, 23.10.2015.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

FKTK soda AS Expobank par nepilnībām klientu darījumu uzraudzībā 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu piemērot 105 000 eiro lielu soda naudu AS Expobank par nepilnībām klientu izpētē un darījumu uzraudzībā. FKTK pārbaudēs konstatēja, ka banka vairākos gadījumos nebija nodrošinājusi pienācīgu klientu izpētes un darījumu uzraudzības dokumentēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums (NILLTFNL) un FKTK noteikumi “Klientu padziļinātās izpētes normatīvie noteikumi” nosaka, ka bankai pirms sadarbības sākšanas ar klientu jāveic padziļināta izpēte, ja tam piemīt paaugstināta riska pazīmes, un arī turpmāk jāvērtē klienta darbība – tā jāpārzina pilnībā, kā arī jānodrošina šī procesa dokumentēšana. 

Atbilstoši 2014. gada maijā pieņemtajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem, kas definēja jaunas prasības naudas sodu apmēru noteikšanai kredītiestādēm, FKTK ir tiesības piemērot soda naudu līdz pat 10% no bankas iepriekšējā gada kopējo neto ienākumu summas. AS Expobank gadījumā tas būtu līdz 837 876 eiro. Nosakot soda naudu 105 000 eiro apmērā, FKTK ņēma vērā konstatēto trūkumu raksturu, kā arī to, ka banka jau daļu nepilnību ir novērsusi līdz soda uzlikšanas brīdim un turpina pilnveidot iekšējās kontroles sistēmu. 

Kopš 2014. gada FKTK piemērotās sankcijas bankām ir publiskojamas (šeit: http://bit.ly/1JWUOVK). Bankai piemērotā soda nauda tiks ieskaitīta valsts budžetā.

Turpmākai informācijai:

Elīna Avotiņa

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 

Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67774860, 27435292

elina.avotina@fktk.lv 

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!