FKTK: Swedbank holdingkompānijas izveide ir apliecinājums Latvijas finanšu sektora vides pievilcībai

01.02.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pauž gandarījumu par Swedbank grupas lēmumu izveidot holdingkompāniju Latvijā un uzskata, ka tas ir apliecinājums Latvijas finanšu sektora vides sakārtotībai, pievilcībai un izaugsmes potenciālam.

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile uzsver: “Šāds stratēģiskais lēmums ir ļoti būtisks Latvijai, jo tas apliecina, ka milzīgais darbs, kas ieguldīts Latvijas finanšu sektora sakārtošanā, ir vainagojies ar to, ka atgūta starptautiskā uzticība un atjaunota reputācija. Kopīgā dažādu institūciju darbā, finanšu sektoram aktīvi iesaistoties, esam spējuši izveidot tādu Latvijas finanšu vidi, kurā ir skaidri darbības nosacījumi, augstas kvalitātes prasības un radītas iespējas attīstībai.”

Swedbank holdingkompānija tiks reģistrēta Latvijā, un tā apvienos visus Swedbank meitasuzņēmumus Baltijā. Ar šādu soli Swedbank formalizēs jau pastāvošo operatīvās darbības modeli un nodrošinās plašākas pilnvaras Latvijas un Baltijas līmeņa vadībai.

FKTK ieskatā šāds Swedbank grupas lēmums apliecina Swedbank Latvija korporatīvās pārvaldības un iekšējo procesu augstos standartus, un pārvaldības modeļa maiņa sniegs iespēju daudz ciešāk sadarboties triju Baltijas valstu līmenī, vienādojot izpratni un kvalitātes standartus, vadoties pēc labās prakses visu Swedbank Baltijas meitasuzņēmumu vidū.

Holdingkompānijas izveide stiprinās Swedbank Baltijas meitasuzņēmumu pārvaldību, pozitīvi ietekmējot arī Baltijas finanšu sektoru savstarpējo mijiedarbību un vides pilnveidošanu.

Šīm pārmaiņām nebūs tiešas ietekmes uz Swedbank klientiem.

 

Turpmākai informācijai:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas un finanšu pratības daļas
vadītāja Dace Jansone
T. 67774808
E. dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm