FKTK tikusies ar Čehijas Valdības biroja un Finanšu ministrijas pārstāvjiem

24.11.2015
  • Sadaļa:

Rīgā, 24.11.2015.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

FKTK tikusies ar Čehijas Valdības biroja (Office of the Government of the Czech Republic) un Finanšu ministrijas (Ministry of Finance) pārstāvjiem

23. novembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) viesojās delegāti no Čehijas Valdības biroja un Finanšu ministrijas.

 

Tikšanās ietvaros Čehijas Valdības biroja un Finanšu ministrijas pārstāvji iepazinās ar FKTK līdzšinējo pieredzi Eiropas banku savienības sastāvā, tai skaitā Latvijas dalību vienotajā uzraudzības mehānismā (VUM).

 

Čehijas delegāti vizītē bija ieradušies, lai noskaidrotu FKTK viedokli un vērtējumu par VUM pirmo darbības gadu, šī mehānisma ietekmi uz finanšu sektora uzraudzību, Latvijas ieguvumus, kā pārrunātu praktiskos aspektus, darbojoties šajā mehānismā.

 

Š.g. 4. novembrī, apritēja viens gads, kopš sācis darboties Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotais vienotais uzraudzības mehānisms, kura ietvaros ECB uzrauga eiro zonas, tostarp Latvijas, sistēmiski nozīmīgākās bankas.

 

Veidojot jaunu Eiropas banku uzraudzības sistēmu – Eiropas banku savienību, pakāpeniski tiek ieviesti trīs dažādi mehānismi: 04.11.2014. darbu sāka vienotais uzraudzības mehānisms, 01.07.2015. – harmonizētā noguldījumu garantiju sistēma un 01.01.2016. pilnā apmērā sāks darboties vienotais noregulējuma mehānisms. Vairāk par Eiropas banku savienības izveidi un darbu šajā infografikā: http://www.fktk.lv/texts_files/Infografika_VUM_pdf.pdf  

 

 

Turpmākai informācijai:

Agnese Līcīte

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 

Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67774808, 29467009, 

agnese.licite@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm