FKTK vadītājs tiekas ar Valsts prezidentu

31.05.2016
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš šodien tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu jautājumu loku, kas saistīts gan ar finanšu sektora aktuālajiem darbības rezultātiem un izmaiņām uzraudzības ietvarā īpaši saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanu, gan ar Latvijas finanšu sektora jauno situāciju, iekļaujoties Ekonomiskās sadarbības un attīstītības organizācijā jeb OECD.

Pēc tikšanās FKTK vadītājs Pēters Putniņš atzina: “Starptautisko organizāciju, jo īpaši OECD labākās prakses standartu ieviešana finanšu sektorā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā ir bijis viens no svarīgākajiem FKTK darba uzdevumiem. Esam daudz paveikuši, Latvijas finanšu sektors pēdējā laikā ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas – gan mūsu likumdevēju veiktās uzraudzības normatīvajā ietvarā, gan pārmaiņas FKTK pieejā uzraudzības praksē, un svarīgi, ka ir atvērts šīm pārmaiņām arī turpmāk. Latvijai izteiktais uzaicinājums iestāties OECD ir novērtējums finanšu sektora uzraudzības starptautiskajai reputācijai. Latiņa tagad ir uzlikta augstu un tās nostiprināšanas darbs ir jāturpina, ņemot vērā šo starptautiskās darbības jauno dimensiju, ka esam līdzdalīgi pasaules attīstītāko valstu kopā OECD.

Vairāk par šo tikšanos Valsts prezidenta Preses dienesta oficiālajā paziņojumā: Valsts prezidents: Jāturpina finanšu sektora uzraudzības pilnveidošana arī pēc Latvijas iestāšanās OECDhttp://www.president.lv/pk/content/?cat_id=605&art_id=24125

Turpmākai informācijai:
Ieva Upleja
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774807
Ieva.Upleja@fktk.lv

Vairāk par FKTK:
www.fktk.lv, Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm