Igaunijas un Zviedrijas finanšu uzraudzības iestāžu kopīgs paziņojums

22.02.2019
  • Sadaļa:
Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (Eesti Finantsinspektioon) un Zviedrijas finanšu uzraudzības iestāde (Finansinspektionen) ziņojumus par naudas atmazgāšanas aizdomām bankās, kas vakar tika publiskoti Zviedrijas televīzijā (SVT), uzskata par ļoti nopietniem. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai banku valdes un direktoru padomes nopietni vērtētu šos jautājumus un veiktu visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu atbilstību tiesību aktiem un noteikumiem.

Pārrobežu banku uzraudzība Eiropas Savienības (ES) teritorijā ir izcelsmes un uzņēmējvalsts iestāžu kopīga atbildība. Tādēļ, lai nodrošinātu Zviedrijas banku dažādo struktūru efektīvu uzraudzību, veicot operācijas Igaunijā, starp Zviedrijas un Igaunijas finanšu uzraudzības iestādēm ir izveidota cieša sadarbība, lai koordinētu Igaunijas meitasuzņēmumu, kā arī Zviedrijas mātesuzņēmumu un grupas uzraudzību kopumā.

Igaunijas un Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes šodien vienojušās uzsākt kopīgu izmeklēšanu nolūkā rūpīgi pārbaudīt Zviedrijas televīzijas sniegto informāciju. Arī Latvijas finanšu uzraudzības iestāde (FKTK) un Lietuvas Banka ir piekritušas piedalīties izmeklēšanā, nepieciešamības gadījumā sniedzot palīdzību Zviedrijas un Igaunijas iestādēm.

Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes ģenerāldirektors Ēriks Tedēns (Erik Thedéen): “SVT sniegtā informācija ir ļoti nopietna, un kopā ar mūsu Igaunijas kolēģiem mēs rūpīgi izmeklēsim šo jautājumu, lai veiktu visaptverošu un padziļinātu novērtējumu.”

Igaunijas finanšu uzraudzības iestādes valdes priekšsēdētājs Kilvars Keslers (Kilvar Kessler): “Ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas risku saistītu jautājumu risināšana ir bijusi mūsu prioritāte kopš 2014. gada, un to esam paveikuši, būtiski samazinot nerezidentu uzņēmējdarbību, likvidējot galvenos riskus un liekot bankām paaugstināt riska kontroles standartus. Mēs augstu vērtējam ciešo sadarbību ar Zviedriju un citām valstīm, risinot šos jautājumus, kas, iespējams, saistīti ar pagātnes mantojumu.”

Saite uz ziņu Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes mājaslapā.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm