Īstenots kārtējais Ziemeļu un Baltijas valstu finanšu krīzes simulācijas vingrinājums

31.01.2019
  • Sadaļa:
Ziemeļu un Baltijas valstu finanšu stabilitātes iestādes piedalījās kopīgās finanšu krīzes pārvarēšanas mācībās 2019. gada 22.-23. janvārī, iesaistot 31 iestādi no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas un Zviedrijas, kā arī attiecīgo Eiropas Savienības iestāžu pārstāvjus. Simulācijas norisi novēroja arī Starptautiskā Valūtas fonda darbinieks.  

Vingrinājumā tika izmantots hipotētisks krīzes scenārijs, kura īstenošanā iesaistītas fiktīvas finanšu iestādes Baltijas un Ziemeļvalstīs, pārbaudot attiecīgo iestāžu spējas pārvarēt krīzi un reģionālo sadarbību. Turpmākajā periodā dalībnieki rūpīgi analizēs simulācijas rezultātus un ņems vērā gūto pieredzi, lai stiprinātu iesaistīto iestāžu gatavību iespējamu finanšu krīžu pārvarēšanai šajā reģionā.

Gatavojoties pārbaudījumam, Zviedrijas centrālās bankas Riksbank vadībā 2017. gadā Ziemeļu un Baltijas valstu pārrobežu stabilitātes grupas ietvaros tika izveidotā darba grupa. Ziemeļu un Baltijas valstu pārrobežu stabilitātes grupā ietilpst astoņu Ziemeļu un Baltijas valstu Finanšu ministrijas, centrālās bankas, uzraudzības un noregulējuma iestādes. Ziemeļu un Baltijas valstis grupas ietvaros ir vienojušās regulāri rīkot krīzes simulācijas mācību vingrinājumus.

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: + 371 67774808; e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Vairāk par FKTK:
www.fktk.lvwww.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm