Izmaiņas apdrošinātāju un pārapdrošinātāju pārskatu sagatavošanā

09.12.2020
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) veikusi grozījumus "Apdrošinātāju un pārapdrošinātāju pārskatu sagatavošanas normatīvajos noteikumos". Izmaiņas veiktas, lai iegūtu nepieciešamo informāciju uzraudzības veikšanai, kā arī saņemtu regulāru un pilnvērtīgu statistiku par apdrošināšanas tirgus situāciju.

Izmaiņas veiktas noteikumu pielikumā un pārskata formā.  Ņemot vērā to, ka daļa apdrošinātāju un pārapdrošinātāju pārskatu dati tiek nodoti arī Eiropas Centrālajai bankai (ECB), noteikumu 2. pielikums aizstāts ar atsauci uz ECB vai FKTK mājaslapu, kur ir pieejama ar piemēriem papildināta instrukcija par to, kā aizpildīt pārskatā iekļautās papildu pozīcijas ECB.

Turpmāk pārskatos vairs nebūs jāiekļauj ikmēneša pārskats finanšu statistikas vajadzībām, tāpēc attiecīgais punkts no noteikumiem ir izslēgts. Savukārt dalībvalstu apdrošinātāju filiāļu pārskatu prasības ir papildinātas ar papildu informācijas prasībām finanšu statistikas vajadzībām.

Noteikumi 9. decembrī publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”: https://www.vestnesis.lv/op/2020/238.4.


Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas
Vecākā sabiedrisko speciāliste
Aija Brikše
tālr.: 67774807
e-pasts: aija.brikse@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm