Komentārs saistībā ar izskanējušo informāciju par ASV bankas JPMorgan Chase & Co lēmumu apturēt ASV dolāru maksājumus no Latvijas bankām

02.01.2014
  • Sadaļa:

Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2.1.2014.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas komentārs saistībā ar izskanējušo informāciju par ASV bankas JPMorgan Chase & Co (JPMorgan)  lēmumu apturēt ASV dolāru maksājumus no Latvijas bankām

JPMorgan lēmums samazināt operāciju apjomu ir saistīts ar ASV bankas stratēģijas maiņu starpbanku tirgū visā pasaulē. Tas nav saistāms ar Latviju vai Latvijas banku sektoru. JPMorgan ir būtiski samazinājusi operāciju apjomu ar virkni banku vairākās valstīs.

Tās Latvijas bankas, kurām JPMorgan bija viens no sadarbības partneriem ASV dolāru pārskaitījumiem, jau kādu laiku ir pārorientējušās uz citiem sadarbības partneriem. Jāuzsver, ka šis lēmums nav atstājis ietekmi uz šo banku klientu apkalpošanu, jo bankas veido plašu korespondējošo kontu tīklu atbilstoši klientu vajadzībām – nodrošinot gan kontus dažādās valūtās, gan reģionos.

Latvijas bankām ir plašs korespondējošo banku loks, tai skaitā ASV dolāru maksājumiem. Deutsche Bank AG un Commerzbank AG ir Latvijas banku lielākie korespondējošo banku partneri ASV dolāru maksājumiem, bet ne vienīgie.

Korespondējošo banku maiņa ir ikdienišķs un ierasts process – starpbanku tirgū bankas regulāri pārskata attiecības un notiek kādas izmaiņas. Piemēram, pērn vien ir atvērti 8 korespondējošie konti ASV dolāros, bet pēdējos 2 gados vēl 52 konti citās bankās. Tas liecina par dinamiku starpbanku tirgū.

Turpmākai informācijai:
Laima Auza
Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Komunikācijas daļas vadītāja
T: +371 67774860
M: +371 26148001
E: laima.auza@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm