Konsultatīvajā finanšu un kapitāla tirgus padomē pārrunā Latvijas Bankas un FKTK integrācijas procesu

13.10.2021
  • Sadaļa:
Šodien notika Finanšu un kapitāla tirgus konsultatīvās padomes sēde, kurā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ar finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku sabiedrisko organizāciju vadītājiem pārrunāja Latvijas Bankas un FKTK integrācijas procesu.

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile uzsvēra: “Integrācijas procesu mēs uzlūkojam kā iespēju kopīgiem spēkiem kļūt par efektīvu un spēcīgu uzraugu, nopietni strādājot pie Latvijas finanšu sektora attīstības veicināšanas. Regulārs dialogs ar nozaru asociācijām jau līdz šim ir bijis būtiska FKTK līdzšinējā darba daļa. Arī integrācijas procesā partneru viedoklis mums ir ļoti svarīgs, lai līdztekus sekmīgai integrācijai kāpinātu uzraudzības procesa efektivitāti un pilnveidotu finanšu un kapitāla tirgus attīstību atbalstošus apstākļus.”

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks akcentēja: “Mūsu mērķis ir izveidot jaudīgu institūciju, lai Latvijas finanšu sistēmas mugurkauls kļūst vēl spēcīgāks, veicinot nozares attīstību un labākus pakalpojumus visai sabiedrībai. Priekšdarbi tika uzsākti jau krietnu laiku iepriekš, bet nesenais Saeimas lēmums, apstiprinot jauno Latvijas Bankas likumu un ar to saistītos tiesību aktus, nosaka skaidru laika un satura ietvaru pārdomātai un kvalitatīvai abu institūciju integrācijai. Būtiski, lai tā sniegtu ieguvumus finanšu sektoram un sabiedrībai kopumā, un no tehniskā viedokļa 2023. gada 1. janvārī viss notiktu raiti un bez pārrāvumiem. Esmu pārliecināts, ka kopā mums tas izdosies!”

Sēdes laikā konsultatīvās padomes locekļi tika iepazīstināti ar Latvijas Bankas likuma tvērumu, integrācijas mērķiem, integrācijas projekta pārvaldību un laika plānu, kā arī būtiskākajiem integrētās institūcijas pārvaldības aspektiem.

Konsultatīvā finanšu un kapitāla tirgus padome ir koleģiāla padomdevēja institūcija, kura izveidota, lai sekmētu finanšu un kapitāla tirgus pārraudzības efektivitāti un veicinātu šā tirgus drošumu, stabilitāti un attīstību.

Konsultatīvo padomi uz paritātes principa pamata veido FKTK pārstāvji un finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku sabiedrisko organizāciju (profesionālo biedrību) vadītāji. Konsultatīvajā padomē bez FKTK pārstāvjiem darbojas Latvijas Finanšu nozares asociācijas, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas, Latvijas Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību savienības, Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācijas, Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācijas, Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas, kā arī Latvijas Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas iestāžu asociācijas vadības pārstāvji.

 

Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas
Vadītāja Dace Jansone
tālr.: 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!