Latvijas AS “PrivatBank” strādā ikdienas režīmā; FKTK vērtē bankas akcionāru maiņu

19.12.2016
  • Sadaļa:
AS “PrivatBank” Latvijā šobrīd strādā ikdienas režīmā un nav vērojama pastiprināta klientu aktivitāte pēc Ukrainas valdības lēmuma par “PrivatBank” nacionalizāciju. Vērojams, ka bankas klienti Latvijā sazinās ar savu banku un interesējas par pašreizējo situāciju.

AS “PrivatBank” ir autonomi strādājoša banka Latvijā, un tas nozīmē, ka tā nav Ukrainas bankas filiāle, bet patstāvīga banka, kas strādā atbilstoši Eiropas Savienības likumiem. Tās vairākuma akcionārs ir Ukrainā strādājoša banka “PrivatBank”, kam pieder 46.5% AS “PrivatBank” akciju. Pārējie ir mazākuma akcionāri, kam pieder mazāk par 10% no bankas balsstiesīgajām akcijām. Ņemot vērā Ukrainas valdības lēmumu par nacionalizāciju, AS “PrivatBank” ir netieši mainījies lielākais akcionārs – par “PrivatBank” Ukrainā īpašnieku ir kļuvusi Ukrainas valsts, kam tagad pieder 46.5% Latvijā strādājošās AS “PrivatBank” akciju.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apliecina, ka ir ciešā saziņā gan ar Ukrainas Centrālo banku, gan AS “PrivatBank” un uzmanīgi seko līdzi situācijas attīstībai.

Saskaņā ar ES regulējumu, kas nosaka akcionāru izvērtēšanas principus, FKTK kopā ar Eiropas Centrālo banku izvērtēs jauno netiešas būtiskas līdzdalības (t.i., no 10% balsstiesīgo akciju) ieguvēju. Izvērtēšanas procesā tiek vērtēta gan brīvā kapitāla pietiekamība un finansiālā stabilitāte, t.sk. ieguldīšanai paredzēto līdzekļu izcelsmes legalitāte, gan investora reputācija. Tā kā jaunais akcionārs ir Ukrainas valsts, tad īpaša uzmanība tiks pievērsta AS “PrivatBank” stratēģiskajiem plāniem.

AS “PrivatBank” pilda visas Latvijā noteiktās regulējošās prasības. Pēc publiski pieejamajiem 2016. gada 3. ceturkšņa datiem, AS “PrivatBank” ir pēc aktīviem 12. lielākā banka Latvijā (1.4% no kopējā īpatsvara banku sektorā). Banka strādā ar peļņu, tās likviditātes rādītājs ir 103.7%, bet kapitāla pietiekamības rādītājs ir 30%, kas pārsniedz likumā noteiktās minimālās prasības. Ar bankas finanšu darbības rādītājiem jebkurš interesents var iepazīties FKTK interaktīvajā rīkā “Banku kompass” (www.fktk.lv) vai bankas publicētajos publiskajos finanšu pārskatos.

Turpmākai informācijai:
Laima Auza
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 67774860
E: laima.auza@fktk.lv

Vairāk par FKTK:
www.fktk.lv, Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm