LKA: Svarīgākās finanšu lietas gadumijā

28.12.2013
  • Sadaļa:

Latvijas Komercbanku asociācijas informācija

Svarīgākās finanšu lietas gadumijā

2013. gada nogalē finanšu lietas jākārto savlaicīgi. Banku pakalpojumi var nebūt pieejami brīvdienās un svētku dienās, kā arī sakarā ar nacionālās valūtas nomaiņu uz eiro. Tādēļ iedzīvotājiem un uzņēmējiem savas bankas interneta lapā vai zvanu centrā rūpīgi jānoskaidro gada nogalē nepieciešamo finanšu pakalpojumu pieejamība un jāplāno to izmantošana.

Naudas pārskaitījumi
Ja veicams kāds latu maksājums un naudai jāsasniedz adresāts citā bankā vēl šogad, maksājums jāveic līdz pirmdienas, 30. decembra pusdienlaikam. Ja naudas saņēmējs ir tās pašas bankas klients, termiņi var būt garāki.

Banku filiāles
Gada nogalē un janvāra pirmajā pusē banku filiālēs gaidāms liels klientu pieplūdums un garākas rindas. Filiāles var būt slēgtas vai strādāt īsāku laiku brīvdienās un svētku dienās. Tādēļ jāatceras, ka lielāko daļu banku pakalpojumu var saņemt savās mājās vai birojā, izmantojot internetbanku vai telefonbanku. Savukārt latu un eiro banknošu ieskaitīšanu kontā visērtāk ir veikt naudas iemaksas bankomātos.

Jautājumi par eiro un finanšu pakalpojumiem
Ja gadumijā rodas jautājumi par eiro, arī saistībā ar banku pakalpojumiem, uz tiem atbildēs bezmaksas eiro informācijas tālruņa 80003000 speciālisti. Eiro informācijas tālrunis 27., 28. un 29. decembrī strādās no 8:00 līdz 22:00, bet 31. decembrī un 1. janvārī – visu diennakti. Savukārt, lai noskaidrotu ar kontu saistītu informāciju, kā ierasts, jāzvana vai jāraksta e-pasts savai bankai.

Maksājumu kartes
Maksājumu kartes ir labākais veids norēķinu veids gadumijā un latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodā no 1. līdz 14. janvārim. Maksājumu kartēm Jaunā gada naktī nav plānoti īpaši darbības pārtraukumi un iespējami tikai īslaicīgi tehniski traucējumi. Janvāra pirmajās 14 dienās maksājumu karšu izmantošana ļaus būtiski mazināt rindas veikalos un klientus apkalpot ātrāk. Maksājumu karšu izmantošana arī novērsīs nepareiza atlikuma izdošanu, jo norēķini skaidrā naudā vienlaicīgi latos un eiro būs sarežģītāki kā uzņēmējiem, tā pircējiem.

Internetbankas
Vairākumā internetbanku funkcionalitātes ierobežojumi – skatīšanās režīms vai izslēgšana – paredzēti no 31. decembra pēcpusdienas līdz 1. janvāra priekšpusdienai, iekļaujoties 12 stundu robežās. Funkcionalitāte internetbankās atgriezīsies pakāpeniski, vispirms ļaujot apskatīt konta atlikumu eiro, tad veikt arī pārējās darbības.

Bankomāti
Bankomāti eiro sāks izdot stundas laikā pēc gadumijas. Lielākajai daļai bankomātu paredzams pusstundas tehniskais pārtraukums laikā starp 31.decembra 23:30 un 1.janvāra vieniem. Daļa bankomātu tiks pakāpeniski izslēgti un sagatavoti eiro jau no 30.decembra.

http://bankasoc.lv/lv/aktualitates/jaunumi/jaunumi/svarigaakaas-finanshu-lietas-gadumijaa/

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm